Home / Hubnutí / Zahřejte se na podzim s pomocí koření a nastartujte svůj metabolismus

Zahřejte se na podzim s pomocí koření a nastartujte svůj metabolismus

Během podzimu na nás působí především chlad, vlhkost a častá tma, která signalizuje přicházející zimu. Není nic příjemnějšího než se po příchodu z práce zachumlat pod deku a dopřát si šálek horkého čaje či polévky. Během zimy a podzimu vás může účinně zahřát také koření, které navíc nastartuje zpomalený metabolismus a podpoří tím spalování tuků.

Voňavá skořice

Tím, co nám zaručeně připomene období podzimu a zimy, je skořice. Toto exotické koření, které u nás naprosto zdomácnělo, byste si v chladnějších dnech měli dopřávat pravidelně. Přidejte skořici do své ranní kaše, smoothie, do čaje s mlékem či do čehokoliv, v čem vám skořice bude chutnat. Skvěle hraje duo s kari a při přípravě asijské kuchyně ji můžete také hojně využívat. Skořice zahřeje organismus a nastartuje metabolismus.

Zázvorové zahřívadlo

Ověřená klasika, kterou zná dnes již každý, to je zázvor. Lehce ho seženete za docela dobrý peníz, vzhledem k tomu, jaké účinky vašemu tělu přináší. Dopřejte si zázvorový čaj, přidejte zázvor do svých pokrmů a nechte se prohřát jeho účinky. Pokud vypijete horký zázvorový čaj, sami zahřívací schopnosti zázvoru ucítíte. Doporučujeme zázvor nekrájet, ale strouhat, jeho silice se ve vodě lépe vylouhují a vy ho můžete rovnou i vypít.

Zahřejte se na podzim s pomocí koření a nastartujte svůj metabolismus

Opepřete si život

Nesmíme zapomínat ani na pepř, který můžete použít snad do každého jídla. I používání pepře podpoří spalování tuků a zahřeje vás. Pepř obsahuje také piperin, což je látka, která umí tlumit bolest. Použijte pepř při dochucování svých pokrmů či ho přidejte do svého smoothie.

Chilli záchrana

Milovníci chilli jistě ví, jak je umí tato paprička zahřát. Díky obsahu kapsaicinu má chilli skvělé zahřívací schopnosti a podporuje chod vašeho metabolismu. Chilli také podpruje vyplavování endorfinů a serotoninu. Navodí lepší náladu a budete se cítit lépe, což zvláště za chmurných dnů potřebujete.

Zahřejte se na podzim s pomocí koření a nastartujte svůj metabolismus


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …