Home / Hubnutí / Jak zhubnout a nezbláznit se?!

Jak zhubnout a nezbláznit se?!

Snažíte se zhubnout přebytečná kila již delší čas? Pořád se vám to nedaří? Nebo se vám zatím ani nepodařilo s hubnutím začít? Víte, kde je problém? Možná tam, kde byste ho ani nečekali. 

Psychický stres

Příčinou toho, že zhubneme, může být stres, hodně práce a to, že jsme jednoduše v jednom kole. V takovýchto chvílích však často nedodržujeme zdravý jídelníček a svému tělu spíše ubližujeme. To, že se však nervujeme z toho, že chceme zhubnout a nedaří se nám to, může stát za tím, že jednoduše nezhubneme, jelikož se na tento cíl příliš upínáme. V některých chvílích je lepší trochu zvolnit a dát prostor přirozenému procesu. Stres také způsobuje mnoha onemocnění a ničí mozkové buňky.

Chybějící motivace

Naopak některým lidem chybí dostatek motivace a s pohybem nemají odvahu začít. To je velká chyba, jelikož právě pohyb stojí za zdravým organismem, vyrovnaným životem a spokojeností. Pohyb je pro lidské tělo nesmírně důležitý, zvláště v době, kdy převažuje sedavý životní styl. Poproste své kamarády a blízké, ať vás podporují, pište si klidně motivační citáty, plánujte si týdenní pohybové aktivity, to vše vám může pomoci.

Najděte svou cestu

Při hubnutí se také nikdy nesrovnávejte s ostatními, to že vaše kamarádka už zhubla dvě kila vy zatím nic, neznamená, že potom nezhubnete mnohem rychleji než ona. Každý člověk má jiný metabolismus, jeho tělo jinak funguje. A pokud zní vaše výmluva tak, že na hubnutí jednoduše nemáte čas, měli byste si stanovit své priority. Máme na mysli především hubnutí u osob s nadváhou a obezitou. To, že bude vaše tělo zdravé, vám dává šanci, že budete žít déle a trávit více času se svou rodinou, známými a přáteli. Myslete při hubnutí nejen na tížené ploché bříško, ale především na vaše zdraví.

O Daniela

Shlédněte také

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Trávení je nesmírně důležité pro zdravý chod celého organismu. Bez správného trávení a zdravého trávicího …