Home / Hubnutí / Jak zhubnout a nezbláznit se?!

Jak zhubnout a nezbláznit se?!

Snažíte se zhubnout přebytečná kila již delší čas? Pořád se vám to nedaří? Nebo se vám zatím ani nepodařilo s hubnutím začít? Víte, kde je problém? Možná tam, kde byste ho ani nečekali. 

Psychický stres

Příčinou toho, že zhubneme, může být stres, hodně práce a to, že jsme jednoduše v jednom kole. V takovýchto chvílích však často nedodržujeme zdravý jídelníček a svému tělu spíše ubližujeme. To, že se však nervujeme z toho, že chceme zhubnout a nedaří se nám to, může stát za tím, že jednoduše nezhubneme, jelikož se na tento cíl příliš upínáme. V některých chvílích je lepší trochu zvolnit a dát prostor přirozenému procesu. Stres také způsobuje mnoha onemocnění a ničí mozkové buňky.

Chybějící motivace

Naopak některým lidem chybí dostatek motivace a s pohybem nemají odvahu začít. To je velká chyba, jelikož právě pohyb stojí za zdravým organismem, vyrovnaným životem a spokojeností. Pohyb je pro lidské tělo nesmírně důležitý, zvláště v době, kdy převažuje sedavý životní styl. Poproste své kamarády a blízké, ať vás podporují, pište si klidně motivační citáty, plánujte si týdenní pohybové aktivity, to vše vám může pomoci.

Najděte svou cestu

Při hubnutí se také nikdy nesrovnávejte s ostatními, to že vaše kamarádka už zhubla dvě kila vy zatím nic, neznamená, že potom nezhubnete mnohem rychleji než ona. Každý člověk má jiný metabolismus, jeho tělo jinak funguje. A pokud zní vaše výmluva tak, že na hubnutí jednoduše nemáte čas, měli byste si stanovit své priority. Máme na mysli především hubnutí u osob s nadváhou a obezitou. To, že bude vaše tělo zdravé, vám dává šanci, že budete žít déle a trávit více času se svou rodinou, známými a přáteli. Myslete při hubnutí nejen na tížené ploché bříško, ale především na vaše zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …