Home / Pohyb / Sportování v zimě? Neztrácejte motivaci a najděte si indoor sport ideální pro vás

Sportování v zimě? Neztrácejte motivaci a najděte si indoor sport ideální pro vás

S přicházející zimou začíná vystrkovat své růžky chladnější počasí, vítr a často také déšť. Tyto faktory nám často brání v tom, abychom se vydali běhat, projet se na kole či kolečkových bruslích. I to má za následek, že přes zimní období často nabereme nějaké to kilo navíc. Nebuďte líní a nenechte se ovlivnit počasím. Vždyť existuje na desítky různých druhů indoor sportů, které můžete vykonávat po celý rok bez ohledu na počasí. 

Kolektivní sporty

Baví vás více kolektivní sporty, kdy jste v zápřahu spolu s ostatními? Zkuste nové indoor sporty, které pro vás byly zatím neznámými. Aktivního pohybu si užijete při zumbě, tanečním tréninku či piloxingu, zvolit můžete i sporty zaměřené spíše na flexibilitu, například jógu, pilates či power jógu, ty jsou vhodné i pro starší osoby či osoby, které se sportem po delší přestávce začínají. Vyřádit se však můžete i při cvičení s TRX nebo kruhovém tréninku. Najít si můžete také hodiny kolektivního sportování v arénách, například hraní florbalu, fotbalu či basketballu. Záleží na tom, jaký sport vám baví.

Sport ve dvou

Pokud nejste příliš příznivci skupinového pocení, choďte sportovat s vaším partnerem či kamarádkou. Ideálním sportem pro dva je například halový tenis, ping pong, squash, ale také posilování ve fitness, jelikož zde si ve dvou můžete navzájem pomáhat, motivovat se a kontrolovat, zda cviky provádíte správně.

Sólo sportování

Pokud však patříte mezi samotáře ve sportování, bude pro vás ideální plavání, při kterém si skvěle vyčistíte hlavu či návštěva fitness. Zde se můžete zaměřit na kardio cvičení, ale také posilování. Nezanevřete na pravidelný pohyb ani během podzimní a zimního období, na jaře budete jistě rádi, že jste dokázali trénovat přes celé toto pochmurné období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Plavání je sport, kterému se často věnujeme v mládí a dětství, ale vracet bychom se …