Home / Hubnutí / Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Plavání je sport, kterému se často věnujeme v mládí a dětství, ale vracet bychom se k němu měli pravidelně po celý život. Plavání je pro vás jedním z nejpřínosnějších sportů, co se týče fyzického i duševního zdraví. I v krátkém čase díky němu můžete velmi zlepšit svůj celkový zdravotní stav. 

Benefity, které vám přináší plavání

Zlepšení kognitivních funkcí

Váš mozek bude díky pravidelnému plavání fungovat lépe. Plavání zlepšuje průtok krve do mozku, což vede k lepšímu proudění kyslíku a okysličení mozku. Zlepšuje se bdělost, paměť a další kognitivní funkce.

Zlepšuje náladu

Díky plavání se zlepší i vaše nálada, zvláště během období dlouhé zimy. Budete se cítit skvěle, plní energie, ztratíte pocit napětí a stresu.

Snižuje krevní tlak

Pravidelné plavání má také vliv na krevní tlak, který snižuje. Díky němu se zbavujete hypertenze. Plavání je vhodné pro osoby, které bojují s vyšší hmotností, trápí je astma či jsou v rekonvalescenci po zranění.

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Zmenšuje riziko vzniku srdečních onemocnění

Plavání je také efektivním bojovníkem proti vzniku srdečních chorob. Díky tomu, že dochází k plynulému pohybu celého těla, které se navíc vyrovnává s odlišnou teplotou vody, dochází k naprostému prokrvení celého těla a váš krevní oběh se doslova raduje.

Zmírňuje bolesti zad

Neměli bychom zapomínat ani na přínos plavání týkající se zmírnění bolestivost zad, zvláště dolní části. Zapomeňte na léky proti bolesti a sedavý způsob života a jděte si zaplavat. Po plavání se budete cítit uvolnění, protažení a vaše záda nebudou bolet.

Prodlužuje život a je vhodné i pro seniory

Plavání je dobrou volbou pro osoby, které trpí bolestí kloubů, nadváhou či jsou již v pokročilém věku. Plavání je sportem, který nehrozí vašemu tělu velkými nárazy a přílišnou zátěží. Má vliv na celé tělo a šetrné ke kloubům. Bylo také zjištěno, že pravidelné plavání prodlužuje život, snižuje u vás totiž riziko vzniku civilizačních chorob.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …