Home / Pohyb / TRX vás dostane znovu do formy

TRX vás dostane znovu do formy

Slyšeli jste již někdy o systému TRX? Total-body Resistence Exercises je již poměrně známým způsobem cvičení, které funguje na principu závěsných popruhů, tedy závěsného systému. Tento způsob cvičení je zaměřen především na silový trénink. Vaše ruce, nohy či jinou část těla zavěsíte do popruhů, přičemž druhá část těla zůstává v kontaktu se zemí.

TRX aneb cvičení, které vzešlo z vojenského prostoru

Systém tohoto cvičení byl původně vytvořen pro armádu a námořnictvo. Jelikož vojáci potřebovali cvičit a posilovat na velmi malém prostoru (například v ponorkách či lodích) byl jim představen systém závěsného cvičení. Tímto způsobem se vojáci udrželi v kondici. Vojáci původně cvičili se systémem zavěšených padákových lan, ale postupně se lana vyměnila za popruhy a systém byl přizpůsoben běžnému posilování.

TRX vás dostane znovu do formy

Kdo může cvičit s TRX?

Cvičení s popruhy je určeno všem, kteří mají chuť posilovat, cvičit a formovat svou postavu. Dva pásy vyhovují každému a dají se k typu vaší postavy nastavit. I míru zátěže si můžete korigovat podle svého. Pásy se uchycují uprostřed na hrazdu. Důležitou informací je, že pracujete pouze se svou vlastní váhou. Tímto způsobem se stává jedním z nejvíce efektivních posilovacích nástrojů. Posiluje dokonce i hluboké kosterní svaly. Určité části těla zapojujete podle toho, jaký cvik si vyberete. Cviky jsou určené podle náročnosti a partie, kterou posilují.

TRX vás dostane znovu do formy

Cvičení s TRX

Popruhy si můžete zakoupit ve specializovaných obchodech či navštěvovat hodiny určené k posilování s TRX. Na tomto systému je skvělé, že můžete cvičit kdekoli, kdykoli a také s kýmkoli, ať už s trenérem nebo vaším přítelem. Cílem cvičení můžete být nejen rehabilitace po zranění, zvýšení fyzické kondice nebo vrcholová soutěž ve cvičení s TRX.

Posilujte břicho i záda

Pokud každý den trávíte v sedavém zaměstnání, ať už v kanceláři či v autě, dopřejte si základní cviky s TRX, ať už je to dřep, protažení, plank, úklon, rotace či předklon.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Chladné počasí, zima, vítr, to vše nás láká stále více zůstávat uvnitř doma v teple. …