Home / Hubnutí / Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Hledáte způsob, jak cvičit v pohodlí domova s pomocí cvičebních pomůcek? A nevíte, jaké jsou pro vás vhodné? V dnešním článku se zaměříme na cvičební pomůcky, které vám pomohou v hubnutí a podpoří vaši motivaci ke cvičení. 

Běžné cvičební pomůcky

Určitě by vám doma neměla chybět podložka na cvičení, pohodlná a protiskluzová. Běžná karimatka není tak příjemná a příliš nedrží na klouzavém povrchu. Pořiďte si skladnou podložku, kterou si můžete brát i ven. Další pomůckou, která by vám doma neměla chybět, je balanční podložka, která působí především na zdraví zad a podporuje schopnost rovnováhy a posiluje střed těla. Z druhé strany mívají balanční podložky masážní bodliny. Skvělou pomůckou pro vás může být i fitball, který posiluje svalstvo po celém těle, jen na něj potřebuje trochu více místa. Fitball je skvělý jak pro zpevňování a posilování, ale také důkladné protahování, když se po něm válíte naprosto uvolnění.

Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Vyšší level

Více zdatným sportovcům by doma nemělo chybět švihadlo, které je skvělé na rozehřátí i jako cvik na závěr. Není to jen dětská hračka, ale posiluje vaši fyzickou kondici, vytrvalost a mrštnost. Švihadlo není příliš vhodné pro osoby, které trpí na bolest kloubů. Neměly by vám doma chybět také činky, které doplní posilování s vlastní vahou a zvláště při posílení rukou a nohou je budete potřebovat. Pořiďte si činky podle toho, jak moc jste zdatní. Nejlehčí činky váží 0,5 kg. Pro začátečníky jsou vhodné 1 kilové činky. Později si můžete koupit těžší.
Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Speciální pomůcky

Novinkou ve světě pomůcek je tzv. kettlebell, který připomíná velkou železnou kouli. Může mít různou váhu a cvičení s ním je už pro více zdatné sportovce. S kettlebellem se skvěle posiluje a podporujete zdravou kondici. Chytíte ho za široké madlo a posilujete s ním. A pro opravdové borce je určený TRX systém, závěsný posilovací systém, který můžete používat ve fittness centru i doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …