Home / Pohyb / 5 cviků k dokonale vypracovaným hýždím

5 cviků k dokonale vypracovaným hýždím

I když už léto pomalu končí a svou postavu na odiv vystavovat tolik nebudeme, udržovat se v dobré kondici můžeme i nadále. Mezi problematické partie u žen patří především hýždě a stehna. Dopřejte si každý den 5 cviků, které vaše hýždě udrží v kondici.

Začněte zanožováním

Prvním cvikem je klasické zanožování, které můžete provádět s pomocí židle. Stoupněte si, opřete se rukama o opěradlo židle či zeď a táhněte nohu za patou vzhůru. Při pohybu vzhůru vydechujte. Provádějte pomalý a plynulý pohyb, noha je natažená. Dbejte na to, aby byla vaše pánev rovně, špička nohy směřuje dolů. Myslete také při cvičení na sval, který posilujete a dejte mu pěkně zabrat.

Zanožování na karimatce

Dopřát si můžete i alternativu, a to zanožování na karimatce. Připravte se do polohy na všechny čtyři. Jednu nohu pokrčte, chodidlo směřuje vzhůru a poté dolů. Zvedat takto můžete nohu nataženou či přikrčenou.

Unožování

Stoupněte si, narovnejte se, ruce v bok a unožujte nohu plynule a pomalu. Vždy unožte do výšky asi 30 cm a poté ji vraťte zpět. Znovu myslete na posilovaný sval!

Dřepy

Králem v posilování hýždí je bezesporu dřep. Stoupněte si, ruce si dejte v bok či natáhněte před sebe a plynule přecházejte do dřepu. Při pohybu dolů se nadechujte, poté vydechujte. Důležité je dbát na vaše kolena, která by neměla jít přes špičky nohou. Dřepy provádějte pomalu a pečlivě.

Výpady vpřed

Postavte se vzpřímeně, nohy od sebe o trochu více, než je šířka pánve. Zpevněte záda a vykročte dopředu, druhá noha zůstává pokrčená. Při vykročení se nadechujte. Střídejte nohy a snažte se pohyb provádět co nejníže. Tento cvik nedoporučujeme lidem, kteří mají problémy s klouby. Přidat k tomuto cvičení můžete i zátěž v podobě činek do vašich rukou.

5 cviků k dokonale vypracovaným hýždím


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Plavání je sport, kterému se často věnujeme v mládí a dětství, ale vracet bychom se …