Home / Kavárna / Jak na správný výběr rtěnky?

Jak na správný výběr rtěnky?

Rtěnka je dnes v kosmetickém světě nepostradatelnou. V kosmetické taštičce by ji měla mít každá žena, která chce vypadat opravdu jedinečně. Rtěnka totiž dokáže zázraky! Jak však vybrat tu správnou rtěnku, aby seděla právě vám?

Nezapomeňte na rty

Výraznou rtěnkou si rty malovat každý den asi nebudete, ale na schůzku, divadelní představení či koncert to jistě stojí za to. Rtěnka rozzáří váš obličej, upozorní na vaše rty a během chvíle vykouzlí z nudného make-upu jedinečný look. Dnes již můžete zakoupit rtěnky různých barev a odstínů, také lesklé či matné, v bio kvalitě či od ověřené značky. Pravdou je, že každému sluší jiný odstín a vy si musíte najít ty, které budou sedět právě vám. Pro světlejší pleť se hodí spíše světlejší odstíny rtěnek, tmavší odstín červené si mohou dopřát ženy, které se dobře opalují a mají tmavší pleť.

Světlá pleť

Světlejší typy ocení rtěnky barvy broskvové, odstínů růžové či rtěnky korálové barvy. K zrzavým vlasům se hodí rtěnky, kterým nechybí zlatavý nádech a mohou jít do tmavších barev, které budou korespondovat s barvou vašich vlasů. Světlejší typy by tedy měly volit jemnější odstíny rtěnek. Dnes jsou velmi moderní také matné rtěnky, které oceníte při nošení přes den.

Jak na správný výběr rtěnky?

Tmavší pleť

Ženy s tmavší pletí mohou vyzkoušet barvy rtěnky švestkové, čokoládové, tmavě červené či tmavší růžové. Zkusit můžete i rtěnku temně rudou, malinovou či lehce zbarvenou do oranžové barvy.

Další kritéria

Vybírejte rtěnku nejen podle barvy pleti, ale také na základě tvaru vašich rtů a příležitosti, při které budete rtěnku nosit. Na denní nošení jistě zvolíte jiné odstíny než pro rtěnku, která je určena pro večerní líčení. Rtěnku vybírejte i podle odstínů vašich zubů. Pokud zrovna nemáte dokonale bílé zuby, vyhýbejte se křiklavým odstínům a rtěnkám v barvě oranžové a růžové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Bojíte se pavouků, děsí vás stísněné prostory nebo se vám klepou nohy při procházce na …