Home / Hubnutí / Děti a obezita aneb jak pomoci dětem zhubnout

Děti a obezita aneb jak pomoci dětem zhubnout

Mnoho dětí a dospívajících trpí v dnešním světě nadváhou a mají našlápnuto k obezitě. Proč? Jaký důvod má přejídání, konzumování nezdravých potravin a nedostatek pohybu? Pravdou je, že chyba není ani tak na straně dětí jako na straně rodičů. Podívejme se dnes na to, jak můžeme pomoci dětem žít zdravěji a dát jim lepší dispozice do života. 

Děti se učí

Děti jsou úžasní tvorové, kteří se veškeré zvyky a návyky učí od svých rodičů a nejbližších. Pokud jim půjdete příkladem a dopřejete jim dostatek ovoce, zeleniny, mléčných výrobků a dalších důležitých potravin, které zajišťují jejich zdravý růst, nejenže podpoříte zdravý jejich těla, ale naučíte je zdravému stravování. Myslete na to, že vy jako rodiče jim jdete příkladem. Prevencí vzniku obezity u dětí jsou právě zdravé návyky ve stravování.

Děti a obezita aneb jak pomoci dětem zhubnout

Děti a pohyb

Dalším, druhým nejdůležitějším, bodem jsou návyky týkající se pohybu. Naučte své děti lásce ke sportu, nenuťte je do činností, které nechtějí vykonávat. Pokud chtějí plavat, nechte je plavat, pokud budou raději běhat venku, hrát badminton nebo skákat přes švihadlo, proč ne, veškerý pohyb je pro děti zdravý. S tím souvisí i vaše snaha, pokud bude dítě chtít hrát fotbal a vy budete sedět na lavičce a nebudete se ani snažit hrát s ním, pravděpodobně ho to bavit nebude. Motivujte ho svou vlastní činností!

Děti a obezita aneb jak pomoci dětem zhubnout

Děti a hubnutí

Příčiny obezity u dětí mohou být samozřejmě spojeny se zdravotními důvody, které se musí léčit. Pokud je však vaše dítě zdravé a jen se přejídá, chybí mu dostatek pohybu či si dopřávat příliš nezdravého jídla, snažte se to změnit. Jít mu příklad, omezit spotřebu sladkých nápojů, přeslazených tyčinek, pečiva, atd. Přejděte na domácí svačiny, které si děti zamilují. Obezita u vašeho dítěte je našlápnutím k vysokému krevnímu tlaku, onemocněním kardiovaskulárního systému, cukrovce, depresím, pocitu méněcennosti a těžšího začleňování do kolektivu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Nezapomínejte ve svém životě na pravidla psychohygieny

Nezapomínejte ve svém životě na pravidla psychohygieny

S pojmem psychohygiena se bohužel nesetkáváme příliš často. Jedná se o tzv. duševní hygienu, nauku …