Home / Hubnutí / Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

V létě není nic příjemnějšího a lepšího pro váš organismus než několikadenní detox. Vaše tělo se pročistí, nabije se novou energií a získá dávku vitamínů a minerálních látek. Dopřejte si několikadenní detox, ať už třídenní či pětidenní. Záleží na tom, zda jste již někdy detox drželi, podle toho volte daný rozsah. Nepřeceňujte se, ale ani nepodceňujte. 

Před začátkem detoxu

Než začnete držet detox, měli byste se na něj pečlivě připravit. Není to jen o tom, že ze dne na den přestanete jíst a začnete pít jen zeleninové a ovocné šťávy. Detox chce dostatečnou přípravu, která se netýká pouze naplánování toho, co budete konzumovat. Minimálně dva dny před začátkem detoxu byste měli změnit svůj jídelníček. Jeden den vynechte ze své stravy maso a lepek, druhý den už jezte jen zeleninu a další den si dopřejte detox, který může trvat den či klidně 5 dní. Poté podobně začínejte s konzumací normální stravy. Po detoxu si dejte den na zelenině a ovoci, poté den s lehčími pokrmy, které už mohou být i teplé a poté už jezte normálně. Normální strava by však měla být stravou stále zdravou.

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

Zeleninové a ovocné šťávy

Během detoxu si dopřávejte zeleninové a ovocné šťávy, které vás budou držet při životě, dodávat vám energii a pročišťovat tělo. Velmi záleží na tom, jakou zeleninu a ovoce máte rádi. Během léta můžete do šťáv přidávat také čerstvé bylinky. Ráno si dopřejte šťávu z jablek, mrkve, pomeranče a zázvoru, která zasytí a podpoří hubnutí již od rána. Používat můžete jakékoliv ovoce a zeleninu.

Smoothie

Kromě šťáv si můžete jednou denně dopřát také smoothie, které se neskládá z odšťavněného ovoce a zeleniny, ale obsahuje vše, co vám zelenina a ovoce poskytuje. Jde jen o to, že ovoce a zeleninu rozmixujete s trochou vody, přidat můžete i citron, mungo klíčky či zmíněné bylinky. Dopřejte si detox pravidelně a vaše tělo se bude cítit skvěle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jaro už je v plném proudu. S jarem přichází nejen sluneční paprsky, lepší nálada a …