Home / Hubnutí / Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Jaro se blíží, sluníčko se na nás usmívá a my se začínáme dostávat zpět do aktivního módu. I naše tělo se probouzí a začíná si uvědomovat škody, které na něm zanechala zima. Začnou vás trápit kila navíc. Zkuste najet na režim změny životního stylu a zhubněte přirozeným způsobem. Cestou k hubnutí totiž není dieta, ale změna životního stylu. 

Proč stále tloustnu?

Říkáte si každý den: ,,Zítra už začnu, nedám si nic sladkého.“ Takovéto výmluvy jsou zcela běžné. Chybí vám vůle k hubnutí. Lidé často začínají hubnout po rozchodu se svým protějškem nebo když je postihne velká životní změna. Nečekejte na takovéto impulsy, ale namotivujte se sami. Vždyť žít ve spokojenosti se svým tělem je velmi důležité.

Jaký pohyb je pro mě vhodný?

Hledáte-li motivaci k tomu začít se hýbat, začněte tím, že si vyberete sportovní činnost, která vás bude bavit. Ať už zvolíte zumbu, plavání, běh, spinning, posilování, karate nebo jógu, jde o to, že vás sport bude uspokojovat i vnitřně a vaše tělo začne hubnout. Pokud se do něčeho budete nutit z přesvědčení, stejně to časem vzdáte. Důležité je také začít postupně. Choďte cvičit první měsíc dvakrát týdně a až získáte lepší kondici, přidejte další čas, který věnujete svému tělu, ať je to v tělocvičně nebo doma. Nezačněte drsnou změnou, na kterou není vaše tělo připraveno tím, že si řeknete, že z ničeho nic začnete cvičit každý týden 5 x, padnete únavou.

Zdravá strava, pohyb, relaxace aneb naučte se hubnout bez diet

Je strava základ?

Stále platí, že základem vašeho spokojeného života a krásné postavy, kterou považujete za krásnou především vy, je strava. Ta je základem i vašeho zdraví. Snažte se jíst přiměřeně, v redukčním režimu méně tuků a více bílkovin. Obohaťte svou stravu o ovoce, zeleninu, vlákninu, bílkoviny. Dopřejte si i malý hříšek. Naučte se zakomponovat zeleninu a ovoce do své stravy. Úžasnou volbou jsou smoothie jako vydatná a zdravá snídaně, která vás nakopne do každého dne a po něm už si vážně knedlo zelo k obědu nedáte. Budete naladěni na lehčí vlnu.

Relaxace

To, na co mnoho z nás zapomíná, je relaxace. Stres, shon, napětí, to vše přispívá k tloustnutí. Rychle se najíst, rychle jít, ale odpoledne už jsem tak unavená, že nemám na sport ani pomyšlení. Vyběhněte ven a dopřejte si naprosté uvolnění. Po běhu bude vaše hlava jako znovuzrozená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …