Home / Pohyb / Užijte si hubnutí i zábavu, sportujte se svým psem

Užijte si hubnutí i zábavu, sportujte se svým psem

Hledáte způsob, jak zhubnout a zároveň trávit čas se svým čtyřnohým přítelem? Zkuste naučit svého psa lásce ke sportu. Při sportování se svým psem děláte něco pro své tělo, dopřáváte svému psovi skvělou zábavu a zároveň utužuje vztah, který je mezi vámi a psem. Podívejte se s námi na různé sporty, které můžete vykonávat i se svým psem.

Pes a sport

Pro psy je sport dokonalým vyžitím, ale myslete vždy na to, aby psa sport bavil, musíte vidět, že má ze sportu pes radost. Pro pejsky může být sport aktivitou na vybití energie, ale u mnohých je náhradou za původní činnosti, ke kterým bylo plemeno vyšlechtěno, viz treibball. Sport může být i prostředkem objevování nových končin. Sportovat může jakýkoliv pes, záleží jen na tom, jaký sport mu zvolíte, podle toho jaké jsou jeho rozměry, fyzické dispozice, kondice a samozřejmě povaha.

Užijte si hubnutí i zábavu, sportujte se svým psem

Jaké sporty můžete spolu se psem sdílet?

Pokud jste milovníci jízdy na kole, vyzkoušejte bikejoring. K tomuto sportu samozřejmě potřebuje kolo a postroj, který má na sobě pes upevněn a tažnou šňůru, které je připoutána k řidítkům kola. Při tomto sportu je důležitý počáteční trénink a souhra psa a psovoda.

Milovníci běhu mohou vyzkoušet se svým psem canicross. Sport, při kterém jste ke svému psovi připoutáni šňůrou, kterou máte okolo pasu. Pes má postroj a pomáhá vám s tahem a překonáváním obtížného terénu.

I tanečníci mohou své záliby spojit se svým čtyřnohým mazlíčkem. Pro ně je vhodný dogdancing, ve kterém je spojen tanec se psem, při kterém se předvádí různé cviky do rytmu hudby. I tento sport má svá přísná pravidla.

Pokud milujete přírodu a dlouhé túry, můžete je podniknout se svým psem. Dogtrekking je podobný canicrossu. Pes je připoután k psovodovi a absolvujete spolu několikadenní horskou cestu.

Pro sehrané dvojky a nadšené sportovce je k mání také psí triatlon. V podstatě jde o obměnu klasického triatlonu, ve kterém pes a psovod soutěží v plavání, jízdě na kole a běhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Chladné počasí, zima, vítr, to vše nás láká stále více zůstávat uvnitř doma v teple. …