Home / Motivace / Posilte svaly na břiše s těmito 3 cviky

Posilte svaly na břiše s těmito 3 cviky

S příchodem letních měsíců odhazujeme svršky a každý z nás touží po dokonale tvarované postavě. Vyzkoušejte tyto 3 cviky, které se zaměřují na břišní svalstvo. Posílení břišních svalů je důležité nejen pro vaši krásu, ale i z hlediska zdravotního.

Proč je důležité posilovat břišní svaly?

Pravidelné posilování břišních svalů pomáhá k lepší stabilitě, posílení středu těla a preventivní ochraně před mnoha komplikacemi, které přicházejí se stářím. Nejenže posilováním břišních svalů zhubnete a zbavíte se povislého bříška, navíc pomůžete svému tělesnému zdraví. Zkuste začít s těmito 3 cviky.

  1. Plank

Prkno, jinak také plank, je v poslední době cvik, který se stal velkým hitem. Cvik je založen především na síle v břišních svalech. Zapojením celého těla však posiluje každou část vaší tělesné schránky. Skvěle si na tomto cviku můžete změřit, jak se vaše fyzička zlepšuje, podle toho, jak dlouho v této poloze vydržíte. Lehněte si na břicho, opřete se o předloktí paží, dlaně rovně na podložce, zadek a nohy se zdvihají, špičky ohnuté. Nyní jste v pozici prkna. Důležité jsou u tohoto cviku břišní svaly, které musí tělo udržet v naprosté rovině. Záda udržuje rovná, krk uvolněný a zadeček by se vám neměl zvedat. Udržujte pozici po dobu několika sekund a poté se vraťte do základní pozice. Opakujte 10 krát.

Posilte svaly na břiše s těmito 3 cviky

  1. Motýlkový cvik

Lehněte si na záda, skrčte si kolena do stran a spojte chodidla. Ruce dejte za hlavu a lokty musí by měly být v prodloužení uší, neměly by vám ruce přecházet dopředu. Vaše nohy a ruce budou připomínat motýlí křídla. Při výdechu se na chvíli zvedněte, vydržte a opět se položte. Zadní strana zad musí být přitisknuta k podložce. Opakujte tento cvik 10 krát.

3. Ze strany na stranu

Lehněte si na záda, pokrčte kolena, chodidla na podlaze a paže po stranách těla. Vydechněte a pravou ruku táhněte k pravé noze. Držte stále hlavu a krk v prodloužení dolní části zad, která je přitisknuta k podlaze. Vraťte se do počáteční polohy a takto cvik provádějte i s druhou rukou. Opakujte 15 krát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Chladné počasí, zima, vítr, to vše nás láká stále více zůstávat uvnitř doma v teple. …