Home / Hubnutí / Deset nejlepších způsobů, jak nastartovat program na hubnutí

Deset nejlepších způsobů, jak nastartovat program na hubnutí

1. Zahrňte bílkoviny do každého jídla, včetně snídaně.

2. Vynechejte pšeničné výrobky. A ano, určitě mezi ně patří chléb a těstoviny.

3. Jezte nezpracované potraviny. Devadesát procent toho, co jíte, by měla být kombinace (v tomto pořadí) syrové zeleniny, dušené zeleniny, celozrnných výrobků, kvalitních bílkovin a trochy ovoce.

4. Snižte konzumaci škrobu na jednou denně, ale nenechávejte si ho na večeři. Nejlepší volbou jsou fazole, sladké brambory a ovesná kaše.

5. Nepřehánějte to s ovocem: maximálně jedno ovoce za den, a to pouze se sníženým obsahem cukru a odrůdy s vysokým obsahem vlákniny. Dobrou volbou jsou například jablka, hrušky, švestky a bobulovité ovoce. Ovoce byste měli jíst samostatně, nebo s něčím lehkým, například s ořechy s nízkým obsahem tuku. Ovocné šťávy vynechejte úplně.

6. Omezte nebo vynechejte mléčné výrobky, a to zejména kravské mléko. Výjimky: přiměřené množství nízkotučného jogurtu s nízkým obsahem cukru.

7. Nepijte alkohol. Navzdory tomu, co říkají „studie“, neztratíte žádné zdravotní výhody tím, že se vzdáte alkoholu (včetně vína). Alkohol neobsahuje nic nezbytného, co byste nemohli získat z ovoce a zeleniny, kromě všech těch negativních vedlejších efektů.

8. Přestaňte používat rostlinné oleje, jako je například slunečnicový či kukuřičný. Ty ze supermarketu jsou vysoce rafinované a snadno oxidují při zahřívání, což přispívá k ateroskleróze tepen. Používejte olivový olej a přidávejte ho na jídlo až poté, co je uvařené, pokud je to možné.

9. Dívejte se, jaké druhy tuku jíte. Množství konzumovaného tuku je pravděpodobně méně důležité než druh tuku. Nejhorší jsou smažené potraviny, margaríny a potraviny, které obsahují ztužené nebo částečně ztužené tuky. Nejlepší jsou omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v rybách a lněném oleji.

10.  Pijte co největší množství vody: Nejméně 1,5 – 2 litry denně. Každý den. Žádné výmluvy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Spalujte přebytečné tuky s pomocí koření

Spalujte přebytečné tuky s pomocí koření

Zhubnout přebytečná kila není nic snadného, chce to dostatečnou motivaci, odhodlanost a čas na cvičení …