Home / Doporučujeme / In-line brusle jako zábavná aktivita pro hubnutí a zpevnění postavy

In-line brusle jako zábavná aktivita pro hubnutí a zpevnění postavy

Sportování a dostatečný pohyb pro zlepšení fyzické kondice a vytvarování postavy rozhodně nemusí být nudný. Když si vyberete správně, užijete si spoustu zábavy a na cvičení venku na čerstvém vzduchu nedáte dopustit. Jedním z takových doslova návykových způsobů pro spalování tuků a tvarování postavy jsou in-line brusle. Jak vybrat ty správné a proč jde o perfektní pohyb? To si přečtěte v tomto článku.

Proč zařadit in-line brusle do tréninkového plánu?

Ke spalování tuků dochází především během aerobní aktivity, která trvá déle než 30 minut. Přesně pro tento druh pohybu jsou in-line brusle jako dělané. Jakmile vyrazíte na cyklostezku, půl hodiny uteče jako voda a bez problémů zvládnete i hodinový trénink. Jde totiž o pohyb, při kterém spálíte hodně kalorií, ale zároveň není tak náročný na klouby jako například běhání. Bruslením se namáhají především svaly na hýždích a na stehnech, čímž dochází k pěknému tvarování nohou.

Jak vybrat ty správné?

Při výběru správným in-line bruslí zvažte svou aktuální kondici. Pokud již jezdit umíte a hledáte brusle, které toho hodně vydrží, poohlížejte se po lepších značkách. Ve chvíli, kdy si chcete tento sport vyzkoušet a ještě úplně nevíte, jestli vám to půjde, zvolte levnější modely. In-line brusle je třeba vybírat i s ohledem na terén, po jakém budete jezdit. Velikost a tvrdost koleček zase umožňuje rychlejší či naopak pomalejší styl jízdy.

Nezapomínejte na bezpečnost

Čím více budete trénovat, tím bude ježdění lepší a zvládnete vyvíjet vyšší rychlost. Během toho je důležité nezapomínat na bezpečnost, protože nikdy nevíte, kdy vás něco překvapí na cestě a nečekaně spadnete. Z toho důvodu se doporučuje nošení helmy a chráničů. Vzhledem k instinktivnímu padání na ruce jsou častou výbavou hlavně rukavice na in-line. Ty mají za úkol ochránit ruce spolu se zápěstím.

O admin

Shlédněte také

Jaké zdravotní přínosy přináší pravidelné pití šťávy z řepy?

Jaké zdravotní přínosy přináší pravidelné pití šťávy z řepy?

Máte doma odšťavňovač a příliš ho nepoužíváte? To je opravdu velká škoda. Odšťavňovače jsou v …