Home / Recepty / Zdravý avokádový pudink s čokoládou

Zdravý avokádový pudink s čokoládou

Avokádo je jedinečný plod s jedinečnou chutí, který si oblíbili nejen příznivci zdravého stravování, ale také vegani a vegetariáni, kterým slouží jako dokonalá náhrada za některé potraviny, například za smetanu. Dnes si vyzkoušíme přípravu jednoduchého dezertu, který chutná skvěle, a navíc je zdravou variantou pudinku.

Příprava: 40 minut
Porce: 4

Ingredience:

  • 3 zralá avokáda
  • 75 g kakaový prášek
  • 1 lžička rozpustné kávy
  • 75 g medu
  • 3 lžíce kokosového mléka
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1/2 lžičky mořské soli
  • 1 lžíce kakaa

Příprava:

Umístěte avokádo, kakaový prášek, rozpustnou kávu, med, kokosové mléko, vanilkový extrakt a mořskou sůl do kuchyňského mixéru a umixujte dohladka. Směs rozdělte do mističek, přikryjte fólií a nechte v chladu v lednici po dobu 30 minut. Po tomto čase dezert vyndejte a navrch posypte trochou mořské soli či ozdobte ovocem. Pudink má dokonale jemnou chuť a skvěle chutná v kombinaci s borůvkami či malinami.

Zdravý avokádový pudink s čokoládou

Zdraví ukryté v avokádu

Avokádo se stává velice populárním a oblíbeným ovocem, důvod je jasný, je v něm ukrytá dávka zdraví, kterou bychom si měli pravidelně dopřát. Avokádo sice obsahuje poměrně dost tuku, ale tyto tuky nejsou vůbec nezdravé, ba naopak, avokádo navíc nabízí velké množství vitamínů a minerálních látek. Avokádo obsahuje mnoho vitamínů E, C, A a vitamíny skupiny B, také řadu minerálních látek, vápník, železo, měď, mangan, fosfor a zinek. Skrývá také kyselinu olejovou, linolovou a množství vlákniny.

Kdy avokádo konzumovat?

Avokádo je vhodné zařadit do jídelníčku, pokud cítíte únavu, snižuje krevní tlak, reguluje cholesterol, pomáhá proti stárnutí, je vhodné při nervových onemocněních, zbavuje vás toxinů a pomáhá k celkové regeneraci organismu. Ale pozor! Nedávejte avokádo zvířatům, psům ani kočkám, mohlo by jim velice uškodit.

Zdravý avokádový pudink s čokoládou


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i …