Home / Diety / Základy správné redukční diety

Základy správné redukční diety

Slovo dieta už se nám často spojuje s pejorativním významem a nevnímáme ji jako něco zdravého či správnému. Někdy však lidé potřebuji svou váhu zredukovat, aby podpořili své zdraví, v tomto případě přichází na řadu redukční dieta. Ne dieta, u které se budete trápit, ale dieta zdravá, která vám pomůže shodit přebytečná kila.

Co je to redukční dieta?

Redukční dieta je charakterizována příjmem kalorií, který musí být nižší, než jsme doposud konzumovali cca o 1 500 až 2 000 kJ. Strava, která nás čeká, bude tedy méně energeticky náročná.

Pro každého z nás je následný příjem jiný, pro někoho to může být 8 000 kJ pro jiného 11 000 kJ.

Základem je zapisování

První, co musíte pro tuto dietu udělat, je zapisovat si vlastní jídelníček po dobu alespoň 14 dnů, velmi podrobně a pravidelně. Tímto způsobem odhalíte stravovací chyby a můžete jídelníček upravovat. Nepravidelné stravování, přejídaní či nedostatek zeleniny vyměnit za zdravou pravidelnou stravu s dostatkem vitamínů a vlákniny.

Základy správné redukční diety

Zásady správného stravování

Naučte se jíst pravidelně, vícekrát denně, nejlépe 3-6 x v menších porcích. Omezte příjem tuku ve stravě, tedy především z masa a mléčných výrobků a dejte přednost kvalitním rostlinným tukům (oleje). Přidejte do svého jídelníčku zeleninu a ovoce místo sladkého moučníku. Místo pečiva z bílé mouky vybírejte celozrnné pečivo, ne to barvené karamelem, ale pečivo z celozrnné mouky. Dbejte na přísun kvalitních bílkovin a tekutin, ideálně čisté neslazené vody. Vyvarujte se jednoduchých cukrů a sportujte.

Základy správné redukční diety

Pár tipů, jak se vyhnout nezdravému jídlu

Nechoďte do obchodu hladoví, vyvarujete se nákupu zbytečného jídla. Neschovávejte doba zbytečné zásoby jídla. Plánujte si jídelníček zhruba na týden. Zbavte se všech pamlsků, které doma máte.  Naučte se být v klidu, stanovit si reálný cíl a dostatečně se pohybovat, hubnutí bude o to jednodušší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak by mělo vypadat ideální oblečení na letní trénink?

Jak by mělo vypadat ideální oblečení na letní trénink?

Pouštíte se do hubnutí přebytečných kil a vybíráte si vhodnou sportovní výbavu? Chcete, aby bylo …