Home / Hubnutí / 4 cviky, s kterými si udržíte ploché břicho i přes Vánoce

4 cviky, s kterými si udržíte ploché břicho i přes Vánoce

Bojíte se, že přes Vánoce nekontrolovaně přiberete? Nenechte se vánočním přejídáním ovlivnit a prožijte tyto krásné svátky v pohodě, klidu a se zdravým jídlem, navíc si můžete i přes zimu dopřávat pohyb. Důležité je pravidelné posilování středu těla, tedy břišních svalů. Podívejte se s námi na 4 cviky, které vás i přes Vánoce udrží v kondici. Důležité je, abyste si je zacvičili opravdu každý den.

Zkracovačky4 cviky, s kterými si udržíte ploché břicho i přes Vánoce

Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších cviků jsou tzv. zkracovačky. Tento cvik je pro posílení břišního svalstva velmi účinný. Základem je leh na zádech, kolena jsou pokrčená, chodidla na zemi, ruce v týle. Stáhnete břišní svaly, zvednete ramena a horní část zad. V poloze se snažíte chvíli vydržet. Nesmíte se však zvedat tahem krku, ale tahem břišních svalů.

Jízda „na kole“4 cviky, s kterými si udržíte ploché břicho i přes Vánoce

Zábavným a účinným cvikem je také pomyslná jízda na kole. Základem je znovu leh, ruce pod hlavou a prsty si podpíráte hlavu. Kolena se přitahují k hrudi, lopatky se zvedají od země. Pravý loket se přibližuje k levému koleni a pravá noha se napíná. Nepokládejte ji na zem! Dochází ke střídání nohou jako při jízdě na kole.

Plank

Plank neboli prkno je novým velmi oblíbeným cvikem, který přirozeně posiluje břišní svaly a svalstvo zad. Nejdříve si lehněte na břicho, zvedněte se na předloktí a na špičky nohou. Nyní se snažte udržet tělo v jedné rovině. Důležitá jsou rovná záda, nevystrkovat zadek nahoru a být jako prkno.

Klasická kobra4 cviky, s kterými si udržíte ploché břicho i přes Vánoce

Po posilování je zapotřebí vždy protažení břišních svalů. Na to je skvělá jogová pozice nazývaná kobra. Lehnete si na břicho, dlaně opřete v úrovni mezi břichem a hrudníkem, a nyní se o podložku a začnete odtlačovat a zvedat hlavu, ramena a hrudník z podlahy. protáhněte se a zase se pomalu vracejte. Cvik si zopakujte nejméně osmkrát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …