Home / Hubnutí / 5 tipů, jak nepřibrat přes zimu

5 tipů, jak nepřibrat přes zimu

S příchodem zimy a chladného počasí se nám mění chutě a také i režim dne. Už se nám nechce tolik sportovat jako v létě, důvodem je kratší den a nepříjemná zima, navíc máme stále více chuť na teplé a vydatné pokrmy. To si během zimy také vybere svou daň v podobě přibírání na váze. Naučte se s námi několika trikům, které vám během zimy nedovolí ztloustnout.

Faktory ovlivňující naše tělo

Lidem se metabolismus v zimě zrychluje, ale i přesto tloustnou. Důvodem jsou nejen krátké dny a dlouhé noci, ale také nedostatek slunečního svitu, pohybu a zajídání špatné nálady z tmavých dnů kouskem něčeho sladkého, také méně pijeme.

Podpořte spalování tuků5 tipů, jak nepřibrat přes zimu

Spalování tuků podpoříte jednoduše. Začněte s tvz. habituálním pohybem. Do práce nejezděte autem, ale projděte se, dopřejte si více procházek.

Začněte se hýbat

Kromě pohybu habituálního si dopřejte také pohyb cílený a pravidelný. V zimě je příjemné prohřát se v bazénu a v sauně, dopřát si relaxační hodiny jógy či aktivnějšího posilování. A nezapomínejte, běhat se dá i v zimě, chce to jen kvalitní bundu a ochranu úst.

Dopřejte si vhodné potraviny

V zimě si klidně dopřejte tepelně upravené potraviny, jen volte ty, po kterých nebudete přibírat, například divokou rýži, pohanku, sóju, ořechy, bezlepkové mouky, mořské plody a vhodnou zeleninu, která se dá tepelně upravit, jako je řepa, mrkev, lilek či zelí.

I koření pomáhá5 tipů, jak nepřibrat přes zimu

Nezapomínejte ani na koření, které zrychluje váš metabolismus a podporuje spalování tuků. Mezi takové koření patří například chilli, skořice, zázvor či kmín. Skořici si můžete přidávat do jogurtu, ranního čaje či vloček, chilli na míchaná vajíčka a ze zázvoru je dokonalý čaj či sušenky. Nezapomínejte používat koření také zvnějšku. Zhubnout vám pomohou skořicové zábaly či masti s obsahem chilli, ty vám pomohou zbavit se i celulitidy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Začněte své ráno s dostatečnou hydratací organismu

Začněte své ráno s dostatečnou hydratací organismu

Zvláště přes letní období byste měli dbát na dostatečnou hydrataci organismu. Dopřávat si nejen pravidelný …