Home / Hubnutí / Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku

Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku

Pokud hledáte způsob jak získat skvělou kondici, zhubnout a dopřát si opravdový psychický odpočinek, vyzkoušejte běh. Běh je skvělým způsobem jak zpevnit celé tělo, posílit vaši kondici a zbavit se kil navíc. Důležité je, aby s během začínali jen osoby, které jsou na něj fyzicky připravené. Běh nemusí být vždy tou nejlepší volbou pro naprosto ochablé svalstvo, které se sportem teprve začíná.

Začínáme s během

S během je vhodné začít v době, kdy chcete zhubnout či zpevnit vaše tělo. Důležité však je, abyste věděli, že běh je poměrně náročný a zatěžuje celkovou pohybovou soustavu a kloubní aparát, proto by s ním měli začínat lidé, jejichž svaly nejsou natolik ochablé a jejich klouby jsou v pořádku. Lidem obézním doporučujeme začít s plaváním, pilates, jógou či chůzí, aby nepřetěžovali svůj kloubní aparát.

Běh venku x běh vevnitř

Zima už nás velmi rychle opouští a nastává čas, kdy je více než potřebné vyměnit běhání vevnitř na pásu za venkovní běhání. A proč je běh venku mnohem zdravější než běh vevnitř? Při běhu venku se člověk musí vypořádat s náročnějším terénem a je stále ve střehu, nejde o stále stejný běh ve stejném tempu. Tělo je při běhu venku více namáháno. Zároveň je vystaveno přísunu čerstvého vzduchu, který urychluje metabolismus a kyslík se dostává až do konečků prstů, zlepšuje se tedy prokrvení celého organismu a pracujete na zvětšení kapacity vašich plic.

Vybití i odpočinek

Při běhu venku nejen pracujete na svém těle, ale jste i ve spojení s přírodou. Nejste mezi čtyřmi zdmi, ale prožíváte vše, co při běhu potkáte. Můžete se kochat, užívat si sluníčka či si jen tak zastavit a prodýchat se. Skvělé je, pokud spojíte běh venku s tréninkem v přírodě. Venkovní běh celkově zlepšuje vaši kondici a přispívá k aktivní relaxaci v přírodě. Nevěříte? Běžte si ven zaběhat!

Hubnutí: Vyměňte běhání na páse za běh venku


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …