Home / Recepty / Zdravá zmrzlina, kterou si vykouzlíte jen z 1 ingredience

Zdravá zmrzlina, kterou si vykouzlíte jen z 1 ingredience

Milujete zmrzlinu? A je to dobrota, kterou si prostě nemůžete při hubnutí odpustit? Tak v tu chvíli máte dvě možnosti, buď si zmrzlinu prostě odpustit a vyzkoušet svou vůli, nebo si za ní najít zdravější náhradu. Na takovou vám dnes přinášíme recept. Podívejte se dnes s námi na zdravou dobrotu, kterou si můžete dopřát i v procesu hubnutí.

V čem je ten trik?

Kouzlo spočívá v jedné běžně dostupné ingredienci, kterou si v dnešní době můžeme koupit v supermarketu po celý rok za celkem dobrý peníz. Tím podstatným jsou zmražené banány. Ano, banány. Ty totiž po umixování získávají stejnou texturu jako má klasická zmrzlina. Výhodou této zmrzliny však je, že je naprosto čerstvá, neobsahuje nic zbytečného navíc a její chuť je delikátní. Dopřát si ji mohou i lidé, kteří se zrovna snaží ztratit nějaké to kilo, jelikož neobsahuje tučnou smetanu ani přidaný cukr.

Zdravá zmrzlina, kterou si vykouzlíte jen z 1 ingredience

Jak na zdravou zmrzlinu?

Banánovou zmrzlinu si připravíte velmi rychle a snadno. Potřebovat budete dostatek zralých banánů, ty mají již tmavou slupku. Stačí je oloupat, pokrájet, dát do krabičky a tu uložit do mrazáku. Druhý den ráno si již v mixéru můžete připravovat zmrzlinu. Lepší je sníst zmrzlinu hned nebo ji uložit zpět do mrazáku, jelikož se rychle roztéká. A co když nemáte rádi banánovou příchuť? Do mixéru můžete k banánům přisypat skořici, kakao, nastrouhanou čokoládu, oříšky, přilít med či sirup nebo přisypat jiné zmražené ovoce jako jsou lesní plody či mango. Takto snadno vykouzlíte vaši oblíbenou příchuť bez přidaných umělých sladidel, konzervantů a barviv.

K snídani i k svačině

Tato zmrzlina se hodí pro vás i vaše děti. Vlastně s ní přišli vegani, kteří hledali náhražku za klasickou verzi zmrzliny a vymysleli tuto dobrotu. Připravit si ji můžete k svačině i k snídani a ozdobit ovocem a oříšky. Banán vám hned dodá množství energie, minerálních látek a vlákniny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i …