Home / Zdraví / Nepříjemné mykózy nohou

Nepříjemné mykózy nohou

Když si jdete užívat zasloužený odpočinek do bazénu či do sauny, ani ve snu by vás nenapadlo myslet na všechna rizika, kterým se tím vystavujete. Právě to jsou však místa, kde se nejvíce vyskytují různá plísňová a kvasinková onemocnění. Plísně jsou velice chytlavé, takže stačí opravdu jen pár okamžiků, abyste se nakazili. Jen velmi málo lidí však také ví, že dalším častým způsobem nákazy je například zapůjčené přezutí na návštěvě nebo v hotelech, a to dokonce i přes ponožky.

Mykotická infekce

Plísně a kvasinky nejsou sice nijak nebezpečné, ale za to jsou velmi nepříjemné a dokážou člověka otravovat dost dlouho. Vše je o to horší, že se nejvíce vyskytují v období letních měsíců, kdy chce každý chodit v otevřených botách a nestydět se za nohy. Nejčastěji se mykotická infekce projevuje nepříjemným svěděním a řezáním na chodidlech. Nejprve si můžete všimnout olupování kůže, které může dojít až k bolestivým prasklinkám.

K tomu, aby se plísně dostaly a uvelebily na organismu, jsou důležité dvě věci. Především vhodné prostředí a pak také oslabený jedinec. Mykóza se šíří pomocí šupinek kůže, které jsou plísněmi nakažené. Tyto povrchové kožní mykózy jsou bohužel dost časté, a pokud se nezačnou co nejdříve léčit, mohou vás trápit opravdu dlouhou dobu nebo se mohou vracet.

Fresh Fingers

Léčba plísňových onemocnění však naštěstí není nijak náročná. Při lehčích formách úplně stačí používání různých mastí, zásypů či sprejů. Jedním z účinných přípravků proti plísňovým onemocněním je například Fresh Fingers. Jedná se o volně prodejný sprej, který velmi silně pomáhá proti mykóze nohou. Díky své formě spreje se velice snadno a rychle aplikuje a dostane se přímo na postižené místo. Tím okamžitě zmírňuje nepříjemné svědění a odstraňuje příčiny infekce. Mimo to slouží také jako velmi spolehlivá prevence.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i …