Home / Hubnutí / Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jaro už je v plném proudu. S jarem přichází nejen sluneční paprsky, lepší nálada a dávka energie, ale také touha po očistě, a to nejen po té ve skříni a v domácnosti, ale také fyzické. Jaro je úžasným obdobím pro nové začátky a pro odhodlání začít hubnout. Zkuste odstartovat změnu jarním detoxem. Nejde o žádné rychlé a progresivní hubnutí, ale o očistu organismu, popřípadě příjemnou změnu jídelníčku.

Pomalý start

S detoxem je spojeno očištění organismu a vašeho trávicího traktu. Neměli byste s ním však začínat ze dne na den. Nejdříve si řekněte, kdy s detoxem začněte a pomalu měňte svůj jídelníček. První tři dny vynechte ze svého jídelníčku maso, tučné výrobky a lepek. Další dva dny nekonzumujte ani mléčné výrobky,  jen zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy, apod. Možná se to zpočátku může zdát náročné, ale brzy zjistíte, že je snadné najít zdravé alternativy. Díky detoxu možná začnete o jídle přemýšlet trochu jinak.

Smoothie a šťávy

Následovat budou tři dny na smoothie a ovocných šťávách. Dbejte na to, aby byl váš příjem tekutin dostatečný. Připravovat si můžete různá ovocná smoothie, s lesními plody, banány, citrusové či zeleninové. Šťávy jsou vhodným osvěžením a skvělým prostředkem detoxikace, ale příliš nezasytí. Kombinujte je proto se smoothiemi. Přidat do smoothie můžete i rostlinná mléka či oříšky. Doporučujeme také užívat šťávu z červené řepy, která účinně detoxikuje organismus.

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Zpět na zdravou stravu

Po třech dnech pití smoothie a šťáv se pomalu vracejte zpět ke svému režimu. Následující den si dopřejte například k snídani smoothie, k obědu polévku, k večeři vegetariánské sushi, apod. Začněte lehčími pokrmy, které vám dodají sílu. Pomalu přecházejte na vyváženou stravu. Pokud jste předtím jedli velmi nezdravě, nyní už na nezdravé potraviny plné tuků, cukrů a aromat nebudete mít chuť. Zkuste jarní detox brát jako nový start, jako začátek zdravého stravování


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Hledáte alternativy vašich oblíbených pokrmů, které nejsou příliš zdravé, za zdravější? V dnešním článku vám …