Home / Hubnutí / Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve formě sáčků, celých lístků či namletého zeleného prášku. Zelený čaj navíc udržuje vaše srdce zdravé a je skvělým zdrojem antioxidantů bojujících proti rakovině. Někdy se však pití zeleného čaje může stát nudnou rutinou. Jak si však připravit zelený čaj originálním způsobem?

Zimní zelený čaj

I když si zelený čaj raději dopřáváme v létě, můžete si připravit i jeho zimní verzi. Budete potřebovat porci zeleného čaje, pokrájený pomeranč, pár plátků zázvoru a med. Horkou vodou zalijte pomeranč se zázvorem a nechte vylouhovat. Používejte bio pomeranč s kůrou či klasický pomeranč bez kůry. Poté přidejte do směsi zelený čaj, zamíchejte a doslaďte medem. Takový čaj podpoří hubnutí i zahřeje.

Kokosové latte se zeleným čajem

Tento lahodně krémový nápoj oceníte především ráno. Latte ze zeleného čaje je bohaté na antioxidanty, dodá energii a chutná skvěle. Potřebovat budete lžičku matcha prášku, šálek kokosového mléka, med a skořici. Nejdříve si ohřejte mléko, do kterého vmícháte matcha prášek. Mléko si můžete také vyšlehat, následně bude nápoj krémovější. Vznikne vám zelený nápoj, který doslaďte podle chuti medem a posypte skořicí. Skořice má navíc zahřívací účinky, tudíž nastartuje metabolismus a pomáhá v hubnutí. Všechny přísady můžete také velmi jednoduše umixovat s pomocí mixéru.

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Kořeněný zelený čaj

Během stále ještě chladných večerů jistě oceníte zelený čaj ve spojení s mlékem a kořením. Zelené chai latte se stalo velkým hitem v kavárnách a není problém si ho připravit i u vás doma. Stačí šálek vody přivést k varu spolu s mletým zázvorem, kardamonem, hřebíčkem a jednou skořicí. Povařte a přidejte mléko a med. Poté do směsi vmíchejte zelený matcha prášek či si uvařte zelený čaj a přilijte do směsi. Vytvoříte si nápoj, který voní jako Vánoce a zahřívá organismus.

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …