Home / Hubnutí / Losos: Proč si ho dopřávat pravidelně?

Losos: Proč si ho dopřávat pravidelně?

Každý z nás již pravděpodobně někdy ochutnal lososa, ať už ve formě zapékané, osmažené či čerstvé v sushi. Maso z lososa je opravdu vynikající a díky dnešnímu obchodu si ho můžete dopřávat i my u nás v dobré kvalitě. Lososa můžete konzumovat i během redukčních diet. Je to ideální volba. Proč je však losos tak zdravý? A jakého lososa kupovat?

Gurmánský zážitek

Losos má typickou růžovou až červenou barvu a opravdu skvělou chuť, ať v tepelně upraveném či syrovém stavu. Maso z lososa se hodí do dietních jídelníčku, jelikož má nízkou energetickou hodnotu a je pro organismus velmi přínosné. Připravte si ho osmaženého s bylinkami, zapečeného se zeleninou či čerstvého ve formě tatarského bifteku z lososa. I domácí sushi chutná skvěle.

Losos: Proč si ho dopřávat pravidelně?

Proč je losos zdravý?

Pravidelné konzumace lososa do vašeho organismu dodává dávku hodnotných bílkovin, omega 3 mastné kyseliny a vitamín D. Tyto tři výživové látky jsou důležité pro zdravé kosti a růst. Nezanedbatelný je také obsah komplexu vitamínu B, zvláště vitamínu B6 a B12. Losos preventivně chrání vaše srdce, nervovou i svalovou soustavu. V lososu se skrývají také cenné minerální látky, selen, který preventivně chrání před vlivy volných radikálů, dále magnézium, které dodává energii a chrání před stresem, vápník, který podporuje zdraví kostí a zubů. Zapomenout nesmíme ani na jód, který dohlíží na správný chod štítné žlázy.

Jakého lososa koupit?

V supermarketech běžně narazíte na balené lososy. Vy máte na výběr, buď si zakoupíte levnějšího, všude dosptupného lososa z lososích farem nebo lososa volně žijícího, který je samozřejmě dražší. Důležité je vědět, že losos z rybích farem nemá stejné nutriční vlastnosti jako losos z volného chovu, obsahuje více tuku a jejich chov je poměrně neetický. Volně chovaný losos se vám za to, že jste mu dopřáli volný život v oceánu, odvděčí kvalitními nutričními vlastnostmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …