Home / Hubnutí / Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i když meditační praktiky k nám přicházejí z východu, i vy se je můžete naučit a využívat klidu a odpočinku, které vašemu tělu i duchu přinášejí. Zkuste do své denní rutiny zařadit dvacetiminutovou meditaci. Brzy zjistíte, co vám tato denní tradice přinese.

V jednom kole

Máte problémy s uklidněním se? Neumíte relaxovat? Mnoho osob je po celý den v jednom kole. Ráno vstávání, snídaně, děti, práce, nákup, vyzvednutí dětí, úklid, vaření, starost o příbuzné, atd. A celý den je najednou pryč. Zkuste se na konci svého dne zeptat sami sebe, měl jsem aspoň dvacet minut jen a jen pro sebe? Mnoho osob si odpoví, že ani takovou chvíli si pro sebe za den neukradlo a přitom každý den, čas, který máme, je jen a jen náš.

Naučte se odpočívat

Pro workoholiky je nutné nastavit pravidelný režim. Řekněte si jednoduše, že si každý den dopřejete dvacet minut meditace. Že to není možné? A kde? Vyberte si místnost či místo venku, kde se u vás doma cítíte nejlépe. Vhodná je místnost, ve které není elektronika, nadmíra květin a nábytku. Mobilní telefon nechte v jiné místnosti. Sedněte si na koberec či karimatku, můžete si také lehnout na záda. Začněte se soustředit jen na váš dech. Myšlenky nechte proudit, ale nenechte se jimi ovládnout. S každým výdechem, který by měl směřovat do břicha, následně do žeber až do klíčních kostí, nechte odejít všechny vaše starosti, negativní myšlenky a stres.

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Soustřeďte se na přítomný okamžik

Myslete v danou chvíli jen na přítomný okamžik, na nic jiného. Soustřeďte se na sebe. Taková dvacetiminutovka denně je prevencí stresu, depresí a pocitů úzkosti. Možná vás právě v těchto chvílích napadne, že je v životě více věcí, za které je třeba bojovat, na kterých opravdu záleží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Zdravé alternativy nezdravých pokrmů

Hledáte alternativy vašich oblíbených pokrmů, které nejsou příliš zdravé, za zdravější? V dnešním článku vám …