Home / Hubnutí / Sabotujte svůj program na hubnutí

Sabotujte svůj program na hubnutí

Nepochybně jste už slyšeli, že je lepší jíst více malých jídel po celý den (přibližně 5-6), než zůstat celý den bez jídla a pak se „nacpat“ na večeři v pozdějších hodinách. Ale zajímali jste se někdy, proč to tak je?

Sabotujte svůj program na hubnutí
Ilustrační foto / www.123rf.com

 

Faktem je, že vaše tělo může zpracovat pouze kolem 350 kalorií za 90 minut. Pokud sníte více, s největší pravděpodobností se přetíží váš trávicí systém. Když vaše tělo zrovna nemůže využít veškeré „palivo“, které mu v určitém čase poskytnete, využije pouze to, co může, a zbytek uloží v podobě tělesného tuku. Na základě tisíců let zkušeností se předpokládá, že nastanou „hubené“ časy, kdy tyto tukové zásoby budeme potřebovat. Ale v dnešní moderní době se naštěstí s těmito časy potýkáme jen zřídka. A proto pokud chceme, aby se naše váha nevymykala kontrole, musíme z vlastní vůle omezit jak množství potravin, tak druh.

 

Jak tedy tyto informace uplatníme při hubnutí? Jednoduše. Jezte málo, ale často. Existuje mnoho výhod této strategie. Za prvé, poskytujete svému tělu pouze to, co potřebuje a když potřebuje. Za druhé, jste schopni lépe udržovat stálou hladinu cukru v krvi, a díky tomu nebudete pociťovat únavu během dne. A když se budete držet určitých moudrých a zdravých zásad, zjistíte, že hranice 350 kalorií může být dostačující. Pokud je však nebudete dodržovat, budete se cítit neuspokojeni. Takže jezte hodně zdravého ovoce a zeleniny a omezte příjem chleba a obilovin (tyto kalorie narůstají rychle). A jestli chcete do své stravy zahrnout také maso, zvolte pouze zdravé, nízkotučné ryby a drůbež. Pokud se budete držet tohoto jednoduchého tipu, dosáhnete svého cíle a zhubnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Shlédněte také

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

Letní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami pomůže v hubnutí a dodá energii

V létě není nic příjemnějšího a lepšího pro váš organismus než několikadenní detox. Vaše tělo …