Home / Hubnutí / Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?

Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?

Zamyslete se, kdy naposledy jste si v klidu sedli k jídlu, bez doprovodu televize či mobilního telefonu a soustředili se jen na jídlo? Dnešní doba svádí k tzv. multitaskingu, tedy vykonávání více úkonů naráz, abychom toho stihli jednoduše co nejvíce. A tak se i u jídla pouštíme do smskování s přáteli, voláme, díváme se na videa, televizní vysílání nebo vyřizujeme resty. To však může vést k přejídání či konzumaci nezdravého jídla. Objevte kouzlo mindful eating a podpořte také hubnutí. 

Mindful eating

Dnes velmi populární metoda, která vychází z principu mindfulness, který je známý již od 70. let minulého století. Vyjadřuje ji princip záměrného cílení pozornosti v přítomném okamžiku jen na danou činnost. Mindful eating, tedy vědomé jedení, je skvělým nástrojem, jak mít kontrolu nad svými stravovacími návyky. Jde o to, abyste se během jídla soustředili jen na konzumaci daného pokrmu, užívali si jej a uvědomovali si, kdy se cítíte sytí.

Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?

Pomůže s hubnutím

Nejenže vám pomůže s tím, abyste si jídlo opravdu vychutnávali a uvědomovali si, co jíte, ale poskytuje lepší kontrolu nad tím, kolik toho sníte. Mnohdy do sebe totiž jídlo rychle naházíme, popřípadě jíme a soustředíme se na jiné informace, přitom mozku trvá až 20 minut než zaregistruje pocit sytosti. Zbytečně tak můžete konzumovat více jídla, než je nutné.

Jak na mindful eating?

Snažte se si jídlo užívat, jíst pomalu a nikam nespěchat. Vnímejte signály, které vám organismus dává a když už nemůžete a cítíte se plní, dále nejezte. Z jídla si udělejte zážitek a hezky si ho naservírujte. Neodbývejte se, abyste si jídlo mohli opravdu užít. Nenechte se také při jídle rušit. Dejte stranou telefon, nezapínejte televizi a soustřeďte se jen na jídlo. Rozlišujte také rozdíl mezi tím, kdy máte opravdu hlad a kdy se jedná jen o emoční přejídání se. Tomu se snažte vyhýbat. Posledním důležitým bodem je to, abyste přemýšleli nad jídlem, které jíte. Což vám mindful eating jistě dopřeje.

Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Pečené čaje: nejsou už úplnou novinkou, přesto zahřejí u srdce

Pečené čaje: nejsou už úplnou novinkou, přesto zahřejí u srdce

Po dlouhém náročném dni si každý z nás rád dopřeje chvíli jen pro sebe. Nemusí …