Home / Hubnutí / Vyzkoušejte tukožroutské potraviny, které vám pomohou zhubnout

Vyzkoušejte tukožroutské potraviny, které vám pomohou zhubnout

S novým rokem přichází nové cíle a předsevzetí. Pokud do těch vašich spadá zhubnutí přebytečných kil, popřemýšlejte o zařazení tzv. „tukožroutských“ potravin, které vám pomohou zhubnout. Základem je samozřejmě i dostatek pohybu, ale některé potraviny umí spalování tuku urychlit. 

Vhodné potraviny

Tukožroutské potraviny jednoduše zrychlují váš metabolismus a napomáhají rychlejšímu spalování tuků. Stačí je pravidelně zařazovat do vašeho jídelníčku a kombinovat spolu s pohybem. Nemusíte se bát, nejde o žádné netradiční potraviny, stačí vám zajít do normálního obchodu.

Vločky, kysané zelí a červená řepa

Vločky by neměly chybět v jídelníčku nikoho z nás. Snadno zasytí a pečují o zdraví vašeho trávicího traktu. Pokud si je dopřejete k snídani, dopřejí vám energii na celé dopoledne a dokonale vás zasytí, vy tak nebudete mít chutě na žádné další dobroty. Vločky snižují i hladinu cholesterolu a mají pozitivní vliv na krevní tlak. Vločky  jsou ideální tukožroutskou potravinou. Další na řadě je kysané zelí, které má vliv na správné funkce trávicího systému. Právě ty jsou klíčové při spalování tuků. Červená řepa je celkově velmi zdravá pro lidský organismus. Dopřejte si ji proto pravidelně, třeba v podobě salátu nebo pečenou s olivovým olejem.

Ananas, zelený čaj a oříšky

Pravidelně si dopřejte také ananas, který podporuje odbourávání tuků a přes zimní období ho pořídíte za nízkou cenu. Místo kávy k snídani zvolte šálek zelené čaje, který je bohatý na antioxidanty, podporuje správné trávení a má příznivý vliv na váš cholesterol a na hladinu cukru v krvi. Zapomenout nesmíme ani na vlašské oříšky, které jsou výživné a mají příznivý vliv na vaši psychiku. Dopřávejte si je jako rychlou svačinku nebo je přidejte do ranních vloček. Zapomenout nesmíme ani na koření, chilli, skořice či zázvor podporují metabolické procesy a tím i hubnutí. Dopřávejte si je proto pravidelně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …