Home / Hubnutí / Jak začít s hubnutím? Poradíme vám

Jak začít s hubnutím? Poradíme vám

Toužíte zhubnout pár kilo navíc, které vás trápí? Nevíte si rady, kde vzít motivaci, jak začít a co je pro vás pro začátek nejdůležitější? V dnešním článku se podíváme na to, co vám může v začátcích hubnutí velmi pomoci a usnadnit vám cestu k vytoužené postavě.

Motivace na začátku

Na začátku každé nové činnosti nesmí chybět dostatečné motivace. K tomu, abyste zhubli potřebujete sílu a důvod. Napište si na papír seznam důvodů, proč by pro vás bylo dobré zhubnout a na druhou stranu, co vám v tom brání. Zamyslete se nyní nad tím, zda s těmi důvody, které vám v hubnutí brání, můžete něco udělat. Například vám brání nedostatek času či financí, únava nebo stres. Řekněte si, co je pro vás reálné. Pokud nemáte dostatek peněz, dopřávejte si spíš vycházky, běh a cvičení doma. A zapomeňte na výmluvy!

Jak začít s hubnutím? Poradíme vám

Stres a strava

S každou změnou a zvláště redukční, začínejte pomalu. Pomalý nástup je zdravější a lepší než rychlá změna. Nastavte si úpravu jídelníčku, zpočátku méně razantní a pravidelný trénink, který budete dodržovat. Do tohoto plánu postupně přidávejte další aktivity. Večerní ležení u televize vyměňte za procházky či krátký běh. Sezení u her u počítače nahraďte plaváním a venčením vašeho psa. Najděte si způsob, jak se přirozeně hýbat.

VydržteJak začít s hubnutím? Poradíme vám

Ve chvíli, kdy se ztrácí motivace a vy začínáte spadat ke stejnému stereotypu, by měla nastat druhá vlna motivace. Napište si do počítače, mobilu, na lednici nějaký slogan, který vás nakopne. Dejte si svou fotku, když jste byli ještě štíhlí, před postel a naučte se disciplíně a cvičte a jezte zdravě dál. Cílem tohoto procesu není jen hubnutí, ale i změna životního stylu, nemělo by jít jen o přechodnou dietu, která nakonec stejně skončí u stejných kil jako na začátku.

Nezapomínejte na odpočinek

Nic by se nemělo přehánět a vy byste neměli zapomínat ani na pravidelný odpočinek a relaxaci. Dopřejte si k intenzivnímu tréninku také dostatečný relax v podobě plavání, meditace, hodiny jógy, četby knihy, poslouchání hudby či aromaterapie v horké vaně. Přejeme úspěšné hubnutí!

Jak začít s hubnutím? Poradíme vám


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …