Home / Hubnutí / Zhubněte zdravě s power jógou

Zhubněte zdravě s power jógou

Zkoušeli jste již power jógu? Obměnu, která vychází z klasické jógy, ale přináší vám dynamičtější průběh, kterému nechybí řádné protažení. Vyzkoušejte power jógu a zamilujte se do tohoto způsobu cvičení.

Power jóga x jóga

A jak se liší tyto dva způsoby cvičení? Power jóga vychází z klasického jogínského cvičení, ale přebírá ho svým vlastním způsobem. Klasická jóga je velmi pomalá, soustředíte se při ní především na dech a důsledné protažení celého těla. Power jóga používá některé cviky jógy a staví na jejich základech, ale cviky se dynamičtěji střídají a důraz je kladen na sílu a ohebnost. Power jóga je také více fyzicky náročná a pomáhá nejen k dobrému protažení, ale hubnutí přebytečných kil a posilování středu těla.

Pro koho je jóga vhodná

Tento druh cvičení je díky svému propojení s klasickou jógou vhodný pro všechny generace, pro muže i ženy. Začínejte v začátečnických kurzech, které vás naučí základy a začnete s tréninkem postupně. Pokud vás netrápí žádné vážné zdravotní omezení, dopřávejte si power jógu s cvičitelem a klidně i doma. Vhodná je i pro starší osoby. Na power jógu nepotřebujete nic speciálního, jen cvičební podložku a velmi pohodlné oblečení. Cvičí se většinou na boso či v protiskluzových ponožkách. Nezapomínejte na pitný režim a vezměte si sebou na cvičení vodu.

Zhubněte zdravě s power jógou

Hodina power jógy

Pokud se rozhodnete jít na hodinu power jógy, budete cvičit ve skupině série cviků, které se střídají rychleji než při józe a jsou prokládány i silovým cvičením. Cvičení vede ke zlepšení krevního oběhu, prohloubení dýchání, posílení svalů i vnitřních, posílení středu těla a zad, uvolnění pánve. Kromě toho vám power jóga pomáhá s hubnutím přebytečných kil, zlepšuje fyzickou kondici a léčí problémy se zády. Velkou výhodou je i vliv na nervový systém. Jóga zklidňuje a zbavuje vás stresu. Je skvělou prevencí mnoha onemocnění i psychických problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Změna životního stylu pro vás může být cestou k vytoužené postavě

Změna životního stylu pro vás může být cestou k vytoužené postavě

Potřebujete zhubnout, ale nevíte si rady, kde a jak začít? Na počátku všeho je bezesporu …