Home / Hubnutí / Snažíte se zhubnout a hledáte způsob, jak přenášet připravené obědy a svačiny? Vyzkoušejte náš tip

Snažíte se zhubnout a hledáte způsob, jak přenášet připravené obědy a svačiny? Vyzkoušejte náš tip

Potřebujete si připravit svačinu či oběd na cestu? Bojíte se, že vás plastové krabičky zklamou? Vyzkoušejte si připravit svačinu i oběd do sklenice. Sklenice je bezpečným prostředkem, jak pokrmy přenášet, aby vám z nich polovina nezůstala v tašce. Tento způsob přepravy je nejen bezpečný, ale i estetický. Vyzkoušejte s námi některé tipy.

Oběd ve sklenici

Při hubnutí je lepší připravovat si jídlo sebou, než při největším hladu v pokušení koupit nějakou dobrotu. Lehce si můžete připravit salát do sklenice. Stačí smíchat pokrájenou zeleninu, listy špenátu, mladé řepy a rukoly, k tomu uvařenou cizrnu, balkánským sýr a jogurtový dresink s trochou soli a rychlý a zdravý oběd je na světě. Do sklenic můžete kombinovat různé ingredience, ať už jsou to těstoviny, tuňák, tofu, pokrájený římský salát, fazole, dresinky, krutony či kuřecí maso. Záleží jen na tom, co máte rádi k obědu. Velikost oběda si volíte podle velikosti použité sklenice.

Svačina ve sklenici

Do sklenice si můžete připravit také sladkou svačinku, nejen oběd. Připravit si můžete sladký jogurt s kakaem, který dosladíte trochou rostlinného sirupu, dozdobit ho můžete ovocem, oříšky a semínky. Výborný je také chia puding s ovocem, který vykouzlíte z chia semínek (můžete použít i lněná), která mají hydrofilní vlastnosti, vytváří kolem sebe jemný sliz. Přes noc necháte chia semínka smíchaná s rostlinným mlékem v lednici nabobtnat a ráno přidáte pokrájené ovoce a trochu granoly. Je to zdravá dobrota,kterou oceníte při odpoledním pocitu hladu. Pokud jste milovníci čokolády a banánů, doporučujeme kokosový jogurt, pokrájené banány, vlašské ořechy, sušené ovoce a zakápnout trochou medu. Je to dobrota, která se hodí i na cesty jako rychlá svačina. To je další výhoda svačin ve sklenici, můžete je převážet všude a jíst ihned z nich. Jistě je ocení i vaše děti. Nezapomeňte přibalit vidličku.

Dobrou chuť!

Snažíte se zhubnout a hledáte způsob, jak přenášet připravené obědy a svačiny? Vyzkoušejte náš tip


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce …