Home / Recepty / Milujete vánoční kokosové kuličky? Připravte si jejich zdravější variantu

Milujete vánoční kokosové kuličky? Připravte si jejich zdravější variantu

Milujete sladké a vánoční cukroví, ale chtěli byste si během svátků udržet svou váhu a nepřibírat zbytečná kila? Připravte si cukroví, které bude zdravé a které si v přiměřené míře můžete během svátků vánočních dopřát. V dnešním článku vám přinášíme dva recepty na zdravé kokosové kuličky, jejichž příprava navíc nezaberou tolik času.

Mandlové kuličky s kokosem

K Vánocům patří chuť kokosu a mandlí. Tyto mandlové kuličky s kokosem neobsahují skoro žádný cukr a jsou bohaté na zdravé tuku. Jejich příprava vám zabere přibližně 2o minut. Uvedený recept je přibližně na 20 kusů kuliček, záleží na velikosti, jakou budete tvarovat.

 • 140 g mandlového másla
 • 1/3 hrnku proteinu (vanilkového)
 • 1 hrnek strouhaného kokosu
 • 1/2 lžičky stévie či med
 • kokosové lupínky a kousky čokolády

Připravte si větší mísu, ve které smícháte všechny ingredience kromě kokosových lupínků. Doslazujte podle chuti stévií či medem, protože někomu chuť stévie nemusí sedět. Z připravené hmoty tvarujte kuličky, které obalíte v kokosových lupínkách či strouhaném kokosu. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě v chladu.Milujete vánoční kokosové kuličky? Připravte si jejich zdravější variantu

Kokosové kuličky s kešu ořechy

Pro milovníky sladkých kokosových kuliček, které chutnají jako z bonboniéry, máme recept na bílé kokosové kuličky, které jsou však zdravé.

 • 1/2 hrnku kešu ořechů
 • 1 hrnek kokosového másla
 • 1/2 hrnku agáve sirupu (můžete použít i jiný)
 • 3/4 hrnku strouhaného kokosu
 • kokos na obalení
 • mandle (libovolně)

Kokosové máslo buď seženete ve zdravé výživě či si ho můžete připravit doma. Stačí do robotu vsypat tři hrnky strouhaného kokosu a mixovat tak dlouho, dokud se vám neuvolní kokosový tuk. Chce to dávku trpělivosti a výkonný mixér. Z tohoto množství kokosu by vám měl vzniknout přibližně hrnek kokosového másla. Mixér očistěte, osušte a rozmixujte v něm kešu ořechy, přidejte zbylé ingredience. Poté tvarujte malé kuličky. Velmi chutné také je, pokud doprostřed kuličky umístíte mandli, kterou touto směsí obalíte. Především děti si toto cukroví zamilují. Poté dejte kuličky do chladničky alespoň na hodinu, poté můžete kuličky rovnou konzumovat. Skladujte je v chladu.

Milujete vánoční kokosové kuličky? Připravte si jejich zdravější variantu


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Snažíte se zhubnout a hledáte způsob, jak přenášet připravené obědy a svačiny? Vyzkoušejte náš tip

Snažíte se zhubnout a hledáte způsob, jak přenášet připravené obědy a svačiny? Vyzkoušejte náš tip

Potřebujete si připravit svačinu či oběd na cestu? Bojíte se, že vás plastové krabičky zklamou? …