Home / Motivace / Jak změnit svůj dosavadní životní styl?

Jak změnit svůj dosavadní životní styl?

S příchozím novým rokem přichází čas bilancování a přemýšlení nad dosavadním životem a životním stylem. Chtě-li byste svůj životní styl změnit? Žít zdravě s dávkou pohybu, věnovat se více relaxaci a sobě? Nic není nemožné, vždyť svůj život máte jen ve svých rukách. Nebojte se do nového roku vkročit s odhodláním.

Zbavte se strachu

Bojíte se změny? Nenechte se ovládat svým strachem a zkuste se odhodlat. Vždyť to, jestli se pustíte do změny vašeho života, záleží jen na vás. Změna životního stylu se totiž rovná změně vašeho života. Stačí si jen ujasnit, co ve svém životě chcete změnit. Toužíte jíst zdravěji, pravidelně cvičit, relaxovat, vybírat si kvalitní potraviny, mít kontrolu nad tím, co za den sníte?

Sepište si body

Začněte jednoduše, sepište si cíle, kterých byste chtěli dosáhnout a body, které potřebujete ve svém životě změnit. Určete si body konkrétní a dosažitelná, ne např. chci zhubnout, ale chci za leden zhubnout 2 kila. Čím větší cíle si stanovíte, tím je větší šance, že je nesplníte, protože si určíte velké sousto. Myslete na to, že jsou pro vás cíle a body něčím, co vám má pomoci, ne vás vystrašit. Stanovte si jen tolik cílů, abyste věděli, že jste schopni je splnit.

Jak změnit svůj dosavadní životní styl?

Plňte je!

A jak se poté donutit k tomu, abyste dané cíle splnili? Pořiďte si diář, pište si poznámky na lednici, najděte si partnera, který vás bude podporovat a věřte si. Základ je v pevné vůli a odhodlání, že dosáhnete toho, co jen chcete. Nenechte se zlákat a držte se svého jídelníčku, cvičícího plánu či toho, že přestanete kouřit. Své body můžete plnit průběžně nebo na nich pracovat celý život. Vnímejte svůj život jako plynoucí čas a ne jako roky, měsíce a dny. Uvidíte, že se vám cíle budou plnit lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Jaké zdravotní výhody vám přináší plavání?

Plavání je sport, kterému se často věnujeme v mládí a dětství, ale vracet bychom se …