Home / Recepty / Dopřejte si místo šálku kávy povzbuzující matcha latte

Dopřejte si místo šálku kávy povzbuzující matcha latte

Hledáte povzbuzujícího náhradníka za kávu? Vyzkoušejte si připravit matcha latte či matcha prášek promíchat s vodou. A co je matcha? Proč a jak jej užívat? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

Matcha tea

Jako matcha tea je označován jemně mletý zelený japonský čaj, který seženete dnes v prodejnách se zdravou výživou a zdravými doplňky stravy či na internetu. Zakoupit ho dokonce můžete v bio kvalitě. Z matcha namletého prášku se připravuje studený či teplý nápoj, ale lze se přidávat i do koktejtů, při přípravě čokolády, zmrzliny či smoothie.

Jako náhražka kávy

Hlavní rozdíl mezi kávou a matcha čajem je v obsahu živin. Káva je životabudič, silný stimulant organismu, který uvolňuje dávku dodané energie okamžitě. U matcha čaje, který je bohatý na theofylin a theaniny, minerální látky, vitamíny, antioxidanty a aminokyseliny, se energie uvolňuje postupně. Matcha čaj vám dodává energii až po dobu několika hodina a obohacuje organismus o důležité živiny.

Dopřejte si místo šálku kávy povzbuzující matcha latte

Proč si dopřávat čaj matcha?

Zelený matcha prášek by měl být čistým namletým zeleným čajem, který již po prvním šálku zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi. Dopřejete-li si jeden šálek matcha čaje, je to jako kdybyste vypili deset šálků běžného zeleného čaje. Matcha čaj obsahuje velkou dávku katechinů. Dopřává vašemu tělu dávku zdraví a pomalu se uvolňující energie.

Jak si připravit matcha latte?

Jednou formou, jak konzumovat matchu může být příprava matcha latte, které si rychle a snadno vyrobíte doma.

  • 1½ šálku mandlového nebo kokosového mléka
  • 1 čajová lžička matcha prášku
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • 2 čajové lžičky kokosového másla
  • 1-2 lžičky javorového sirupu (volitelně )

Nejdříve si přihřejte rostlinné mléko. Poté s pomocí mixéru umixujte všechny přísady dohromady, aby bylo i mléko lehce našlehané. Přelijte do hrnečku a vychutnávejte si chuť matcha latte. Díky použitým ingrediencím je matcha latte nejen zdravé, ale i veganské.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i …