Home / Pohyb / Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Chladné počasí, zima, vítr, to vše nás láká stále více zůstávat uvnitř doma v teple. Jsme čím dál tím línější a nechce se nám ani na procházky, ani na výlety. Co byste si však měli stále dopřávat, je pravidelný běh. Pokud celý rok běháte, nevynechávejte tento sport ani na podzim, má to pro vás totiž mnoho preventivních výhod. 

Zamávejte depresím

Zvláště během podzimních dnů a dlouhé zimy nás přepadají dny, kdy se cítíme smutní, bez nálady, bez motivace cokoliv dělat. Pravidelný běh je skvělou prevencí těchto nálad. Díky pohybu se do vašeho těla vyplavují endorfiny, které zlepšují vaši náladu a vy se cítíte spokojení se svým tělem a máte lepší náladu. Navíc pokud běháte v přírodě, dopřáváte si nejen zátěž pro vaše tělo, ale i aktivní relaxaci, která vás zbavuje stresu a negativních myšlenek.

Dávka vitamínu D

Přes chladná období se držíme uvnitř a nedopřáváme si dávku slunečních paprsků. Pokud si půjdete pravidelně zaběhat, vaše tělo kromě čerstvého vzduchu načerpá také sluneční paprsky, které se v těle mění na vitamín D. Dopřejte si pravidelně dávku vitamínu D jako posílení imunitního systému a podporu zdraví kostí a svalů.

Proč si dopřát pravidelný běh i na podzim?

Účinná terapie

Pravidelný běh je i skvělou terapií. V průběhu běhání se soustředíte jen na své tělo, na běh a na dech. Vaše tělo i mysl si skvěle odpočine a zbavíte se nepříjemných myšlenek a starosti necháte za sebou. Snažte se během sportování myslet jen na to, co právě děláte, nechte pracovní a rodinné problémy doma, abyste si alespoň na chvíli opravdu odpočinuli.

Udržování kondice

Snad tím nejdůležitějším bodem je to, že vás běh udržuje v dobré tělesné kondici. Chrání vaši postavu a vy se i během zimy budete cítit skvěle. Pokud budete běhat v chladnějších dnech, nezapomeňte na nákrčník, návleky na ruce i na nohy, funkční prádlo, popřípadě čelenku. Pravidelný běh vás udrží v kondici po celý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Jaké cvičební pomůcky by vám doma neměli chybět?

Hledáte způsob, jak cvičit v pohodlí domova s pomocí cvičebních pomůcek? A nevíte, jaké jsou …