Home / Zdraví / Dopřejte si mrkvovou masku na pleť a dodejte své pokožce lehký šmrnc

Dopřejte si mrkvovou masku na pleť a dodejte své pokožce lehký šmrnc

Mrkev není jen velmi chutnou zeleninou, která má pestré využití v kuchyni, ale působí i na zdraví vašeho organismu. Její vliv se týká nejen vnitřních účinků, ale také vnějších účinků na vaši pleť. Jelikož je mrkev přímo nabitá antioxidanty, čistí vaši pleť a chrání ji před známkami stárnutí. Připravte si z mrkve pleťovou masku, která vám díky obsahu betakarotenu dodá také lehce opálený šmrnc.

S mrkví za krásnější pletí

Mrkev má na vaši pleť samozřejmě pozitivní vlivy i zevnitř. Když si budete mrkev dopřávat častěji, můžete podpořit opálenějších vzhled vaší pleti. Jen si ji nedopřávejte každý den ve velkých dávkách, mohlo by to ublížit vašim střevům a vy byste vypadali jako pomeranč. Pleťová maska z mrkve vyhlazuje vrásky, zbavuje pleť toxinů, vyživuje a dodává lehce opálený šmrnc. Po použití mrkve bude navíc pleť krásně jemná a hydratovaná.

Připravujeme pleťovou masku:

Z mrkve čerstvé

Připravte si mrkev, bude vám stačit jedna až dvě, záleží na velikosti. Mrkve oškrábejte, omyjte a nastrouhejte na jemném struhadle. Do misky s mrkví přidejte žloutek a lžičku škrobu. Promíchejte směs a naneste na obličej, kde by měla maska zůstat po dobu cca 15 minut. Poté masku smyjte vlažnou vodou. Tato maska vyživuje a dodá pleti lesk.

Mrkvové šťávy

Druhá maska obsahuje mrkvovou šťávu. Ve sto mililitrech vody si rozmíchejte lžíci škrobu. Připravte si pět lžic šťávy z mrkve. Můžete použít odšťavňovač nebo vám stačí, když při přípravě mrkvového salátu odendáte pět lžic šťávy. Vodu se škrobem zahřejeme na mírném plameni, dokud se nezačne směs tak zvláštně táhnou. Poté přidejte šťávu z mrkve a lžíci smetany. Míchejte, měla by vám vzniknout hustší hmota. Tu naneste na čistý obličej a nechte působit cca 30 minut. Následně smyjte vlažnou vodou.

Vařené mrkve

Uvařenou mrkev do měkka rozmačkejte na kaši a vmíchejte do ní lžíci olivového oleje, lžíci medu a trochu šťávy z citronu. Zamíchejte a naneste na vyčištěnou pleť. Zde by se maska měla činit přibližně 15 minut. Poté bude pleť krásně prohřátá a jemná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Proč si dopřát každodenní meditaci?

Vybaví se vám při slově meditace jogín sedící uprostřed zelené zahrady? Nenechte se zmýlit, i …