Home / Hubnutí / Netradiční, ale lahodné zdroje bílkovin, které stojí za to vyzkoušet

Netradiční, ale lahodné zdroje bílkovin, které stojí za to vyzkoušet

Ať už jste v tréninku, snažíte se zhubnout nebo si jen potrpíte na zdravý a vyvážený jídelníček, měli byste dbát o dostatečné zdroje bílkovin ve vaší stravě. Bílkoviny však nezastupuje jen kuřecí maso či protein, pestrá strava vám nabízí nepřeberné množství kvalitních zdrojů bílkovin. Objevte některé, které pro vás mohou být netradiční, přičemž mohou zajímavě oživit nudný jídelníček.

Pozor na nedostatek bílkovin

Ohlídat si kvalitní příjem bílkovin ve stravě by si měli nejen sportovci a osoby v tréninku, ale každý z nás. Bílkoviny jsou klíčovou živinou pro organismus každého člověka a bez nich by nikdy nefungoval tak, jak má.

Netradiční zdroje

Lahůdkové droždí

Pod tímto spojením si nepředstavujte klasické droždí. Lahůdkové droždí je zpracováváno do podoby jemných sladkoslaných vloček, které jsou zbaveny schopnosti kynutí, za to jsou skvělým zdrojem bílkovin. 100 g lahůdkového droždí obsahuje na 49 g bílkovin. Používat jej můžete při přípravě rozmanitých pokrmů, ať už se jedná o pomazánky, zeleninové směsi, těstoviny, polévky apod.

Seitan

Hledáte-li zajímavou alternativu masa, může pro vás seitan být tou pravou volbou. Jedná se o skvělý zdroj bílkovin, který je vyráběn z pšeničné bílkoviny a i svou konzistencí se masu podobá. Pokud si jej navíc namarinujete přes noc, budete z jeho chuti opravdu příjemně překvapeně. Ve 100 g seitanu na vás čeká přibližně 21 g bílkovin.

Netradiční, ale lahodné zdroje bílkovin, které stojí za to vyzkoušet

Canihua

Velmi populární přílohou bohatou na bílkoviny se stala quinoa. Canihua je jí velmi podobná, je jen drobnější a neobsahuje saponiny. Chutí je spíše neutrální a připravit si ji můžete jako přílohu či přídavek do salátů, polévek či sladkých nákypů. 100 g canihui obsahuje 15 g bílkovin.

Skyr

Velkým hitem se stal i tzv. skyr, který na první pohled připomíná jogurt. O jogurt se však nejedná, jelikož se pro jeho výrobu používá jiná bakteriální kultura. Skyr můžete zvolit jako chutnou snídani i svačinu bohatý na zdroj vápníku a bílkovin. Skyr obsahuje ve 100 g cca 12 g bílkovin.

Netradiční, ale lahodné zdroje bílkovin, které stojí za to vyzkoušet


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Dopřejte si mrkvovou masku na pleť a dodejte své pokožce lehký šmrnc

Dopřejte si mrkvovou masku na pleť a dodejte své pokožce lehký šmrnc

Mrkev není jen velmi chutnou zeleninou, která má pestré využití v kuchyni, ale působí i …