Home / Hubnutí / Snězte, kolik jen chcete aneb po jakých potravinách jednoduše nepřiberete

Snězte, kolik jen chcete aneb po jakých potravinách jednoduše nepřiberete

Přes letní období chceme být co nejvíce fit a v dobré kondici, abychom se i na plážích cítili dobře. Díky rozmanité nabídce čerstvého ovoce a zeleniny je to také o dost snazší. Chcete-li si udržet svou dosavadní váhu či zhubnout, dopřávejte si hojně potraviny, po kterých prostě nepřiberete. Sníst jich opravdu můžete tolik, kolik se vám jen bude chtít. 

Zázračná okurka

Salátová okurka je zeleninou, kterou byste přes letní období neměli ve svém jídelníčku zanedbávat. Je dobrým zdrojem vitamínů a minerálních látek a vody. Skvěle tak podporuje vnitřní hydrataci organismu, přičemž obsahuje jen minimum kalorií.

Snězte, kolik jen chcete aneb po jakých potravinách jednoduše nepřiberete

Meloun

Hitem letních dnů je bezesporu meloun. A že ho můžete sníst, kolik se vám jen bude chtít? Ano, opravdu, meloun totiž z valné části obsahuje jen vodu. Dopřávejte si proto meloun třeba každý den. Použít jej můžete do salátů, připravit si z něj smoothie apod.

Brokolice

Brokolice je součástí mnoha diet z jednoduchého důvodu, skvěle zasytí, je bohatým zdrojem minerálním látek, snadno se připravuje a přidat ji můžete do různých zeleninových směsí. Dopřávejte si proto brokolici ve svém redukčním jídelníčku pravidelně.

Citrusy

Citrusové plody během letních měsíců skvěle osvěží. Citron má navíc na organismus zchlazující účinky. Chcete-li podpořit hubnutí, dopřejte si ve své stravě grapefruity, které podporují hubnutí a spalování přebytečných tuků. Vitamín C obsažený v citrusech se také postará o svěží vzhled vaší pleti.

Snězte, kolik jen chcete aneb po jakých potravinách jednoduše nepřiberete

Česnek a chilli

Česnek pravděpodobně nebude jíst po kilech, ale měli byste vědět, že podporuje hubnutí a jedná se o skvělý doplněk do letních pokrmů, ať už se jedná o marinády, ochucení pečené zeleniny či doplněk do dipu. Skvělé chutná například dip z bílého jogurtu, medu, česneku a trochy hořčice. Podobně je to také s chilli, které díky obsahu kapsaicinu podporuje hubnutí a zrychluje metabolismus.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

Hubnutí: 3 tipy na zdravé nápoje se zeleným čajem

V procesu hubnutí vás může podpořit konzumace zeleného čaje. Dnes je již běžně dostupný ve …