Home / Hubnutí / 8 osvědčených tipů na hubnutí

8 osvědčených tipů na hubnutí

Snažíte se zhubnout? Přinášíme vám 8 tipů, které vám pomohou rychleji se zbavit přebytečného tuku.

Necpěte se na noc

Dávejte si pozor na správný čas večeře a pozdějšího přejídání. Místo přejídání těsně před spaním, si dopřejte vydatnější dopolední jídlo. Kvalitním celodenním přísunem jídla nebudete mít večer takový hlad. Doporučujeme nejíst přibližně 2 hodiny před spaním.

 

Nedržte hladovku

Jak zahnat hlad? Během dne se snažte pravidelně jíst, nedržte hladovku, ani se příliš neomezujte. Nikdy byste neměli jíst méně než 5000 kJ. Záleží také na vaší váze, ale vyhýbejte se hladovění, to váš metabolismus jen zpomalí.

8 osvědčených tipů na hubnutí

Dopřávejte si malé porce

Dbejte především na přísun menších porcí pravidelně během dne, nejlépe 5-7x. Tělo se bude stále cítit nasycené a vy plni energie.

Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny

Přidejte do své stravy více ovoce a zeleniny, která by se měla stát jedním ze základů vašeho jídelníčku, vedle kvalitního masa, luštěnin a celozrnných výrobků. Přednost dávejte syrové, dušené zelenině či té upravené v páře.

8 osvědčených tipů na hubnutí

Nebojte se pohybu

Hýbat a cvičit může opravdu každý. Nebojte se, jestli jste silnější, zajít do posilovny či na cvičení, všichni ostatní v posilovně se stejně jako vy snaží zhubnout. pohyb si dopřejte alespoň 3-4x na dobu 1 hodiny.

Pijte dostatek vody

Nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin, aby nebylo vaše tělo dehydrované. Nedocházelo by tak k dostatečnému odplavení škodlivin z těla. Doporučujeme se také vždy před jídlem napít, tím snížíte pocit hladu a přísun kalorií.

Zapisujte si

Skvělým pomocníkem v hubnutí je také deníček, do kterého si budete psát příjem kalorií za den. Stane se spolehlivou pamětí, která vám ukáže, zda jste jedli dostatečně a zdravě. Pro sebekontrolu je to to nejlepší, co můžete udělat.

8 osvědčených tipů na hubnutí

Nenakupujte hladoví

Poslední bod může znít trochu legračně, ale z vlastní zkušenosti tuto situaci určitě znáte. Jdete nakupovat hladoví a máte chuť na vše, co vidíte. Tomu se vyhněte. Před nákupem se posilněte dávkou energie a vody a sepište si seznam, který vám pomůže vyhnout se zbytečně nakoupeným potravinám.

Nárazově zhubnout vám pomůže rychlá dieta na 3 dny

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Pět kilo dolů? Do léta to hravě stihnete. Co však jíst a jak se hýbat, abyste byli během plavkové sezóny fit?

Pět kilo dolů? Do léta to hravě stihnete. Co však jíst a jak se hýbat, abyste byli během plavkové sezóny fit?

Období karantény dává naší váze náramně zabrat. Méně se hýbeme, více času trávíme doma a …