Home / Hubnutí / Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto už je skoro za dveřmi a díky rychlé změně počasí už si můžeme dokonce myslet, že léto prožíváme. V létě odhazujeme svršky a vydáváme se na koupaliště a dovolenou k moři. Přichází čas bikin a s ním otázka, není potřeba zhubnout nějaké to kilo navíc? Jaká preventivní opatření můžete udělat, abyste se zbavili nechtěných kil a v plavkách se cítili dobře?

Čemu se vyhnout? Co přidat?

Základem zdravého organismu je bezesporu vyvážená strava, která je nutričně pestrá. Dopřávejte si stravu, která je tzv. barevná, tedy obsahuje různé barvy. I díky tomu zjistíte, jak jíte. Pokud si dáte rohlík se šunkou, máte jen dvě barvy, při přidání rajčátek, salátu a okurky máte stravu o něco více barevnou. Dbejte především na dostatečný přísun vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálních látek. Snažte se ze svého jídelníčku vynechat smažená jídla, sacharidy (ať už v podobě sladkostí či nadměrné konzumace ovoce) a přidejte dávku bílkovin (ve formě masa, tofu či luštěnin, skvělá je cizrna). Klasické pečivo se snažte zcela vynechat či ho vyměnit za celozrnné. Snažte se jíst pravidelně a zdravě!

Pravidelný pohyb

Při hubnutí je důležitá pravidelnost, jelikož jen díky ní se zrychluje váš metabolismus a vy snáze zhubnete přebytečná kila. Dopřejte si každý den dvacetiminutové cvičení či alespoň třikrát týdně vykonávejte váš oblíbený sport, ať už je to plavání, jízda na kole, posilování, jóga, TRX atd. Zlepšíte si celkovou tělesnou kondici a vaše kila půjdou postupně dolů.

Správná volba plavek

Důležitým faktorem je také správný výběr plavek. Vybírejte plavky, které vám budou nejen sednout a budou cenově příznivé, ale také budou lichotit vaší postavě. Ženám se širšími boky pomohou vyšší kalhotky. Dnes je na trhu nepřeberné množství typů plavek a ne všechny mohou slušet a lichotit právě vám. Tudíž i na výběru plavek velmi záleží.

Jak se připravit na plavkovou sezónu?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Losos: Proč si ho dopřávat pravidelně?

Losos: Proč si ho dopřávat pravidelně?

Každý z nás již pravděpodobně někdy ochutnal lososa, ať už ve formě zapékané, osmažené či …