Home / Doporučujeme / 10 tipů na potraviny spalující tuky

10 tipů na potraviny spalující tuky

Chcete-li zhubnout, měli byste do své stravy zařadit potraviny, které podporují spalování tuků. Díky tomu nejen zajímavě obohatíte dosavadní jídelníček, ale podpoříte také proces spalování tuků. Dopřejte si proto ve stravě tyto potraviny. 

Kadeřávek

Kadeřávek se stal hitem na poli zdravého stravování. Obsahuje mnoho vitamínů, A, C, B7, ale také draslík, železo, fosfor či vápník. Kromě toho, že pravidelná konzumace kadeřávku snižuje hladiny cholesterolu v krvi, ale obsahuje také málo kalorií, ale hodně vlákniny. Díky tomu vás skvěle zasytí a zažene chutě na sladké.

Dýňová semínka

Vynikající zdroj omega-3 i 6 nenasycených mastných kyselin, bílkovin a minerálních látek, navíc dávku zinku. Tento minerál je pro spalování tuků nepostradatelným.

Arašídové máslo

V rozumném množství se arašídové máslo také hodí do redukčních diet. Potlačuje chuť na sladké a podporuje růst svalové hmoty.

10 tipů na potraviny spalující tuky

Grapefruit

Oblíbeným pomocníkem v hubnutí je grapefruit, který skvěle urychluje spalování tuků. Připravte si z něj smoothie či si jej dopřejte jako svačinu na cesty. Je skvělým zdrojem vitamínu C.

Maca peruánská

Maca má široké spektrum účinků na lidský organismus. Ochraňuje jej před únavou, předčasným stárnutím, bojuje proti osteoporóze, reguluje hormonální změny a podporuje odolnost proti stresu. Podporuje také regeneraci a snižuje pocit hladu.

Syrovátkový protein

Ideální zdroj bílkovin po tréninku. Skvělá volba do redukčních či ketogenních diet. Dobře zasytí a podporuje růst svalové tkáně.

Koření

Některé druhy koření efektivně podporují hubnutí, jedná se například o chilli, černý pepř, zázvor či skořici. Urychlují metabolismus i spalování tuků.

10 tipů na potraviny spalující tuky

Para ořechy

Para ořechy jsou nesmírným zdrojem selenu. Stačí jeden para ořech denně a splníte svůj denní příjem selenu. Díky svému složení podporují para ořechy trávení, ale podporují také správné hubnutí.

Lesní ovoce

Skvělý zdroj antioxidantů a ta nejzdravější svačinka, jakou si můžete dopřát. Lesní ovoce vás udrží zdravé a podporuje navíc hubnutí.

Ovesné vločky

Ano, ovesné vločky, klasika, která dobře zasytí, zbaví vás chutí na sladké a podpoří hubnutí. Zařaďte je do svého jídelníčku i vy.

O Daniela

Shlédněte také

Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?

Co je to mindful eating? A jak vám pomůže účinně zhubnout?

Zamyslete se, kdy naposledy jste si v klidu sedli k jídlu, bez doprovodu televize či …