Home / Hubnutí / Detoxikace s nápojem z matcha tea

Detoxikace s nápojem z matcha tea

Detoxikaci organismu by měl každý člověk provádět pravidelně, aby předcházel zbytečným zdravotním komplikacím ve stáří. Detoxikace s pomocí nápoje z matcha tea, nejen odstraňuje toxiny z těla, ale také zrychluje váš metabolismus. Pomůže  procesu hubnutí a preventivně chrání organismus před rakovinou.

Jak si nápoj připravit?

Všechny ingredience stačí zamíchat a zalít vodou ohřátou na 75 stupňů. Dosladit můžete nápoj trochou medu. Konzumujte ho ráno i večer. Večer vás příjemně zahřeje a ráno nastartuje váš organismus.

  • 2 lžičky matcha tea
  • voda ohřátá na 75 stupňů
  • zázvor
  • med

Co je matcha tea?

Matcha je zelený lahodný čaj původem z Japonska. Považuje se za nejkvalitnější zelený čaj s významnými účinky na zdraví. Chuť tohoto zeleného čaje je specifická, lehce nasládlá a velmi výrazná. Oproti klasickému zelenému čaji se liší také tím, že nevypijete pouze jeho výluh, ale celé jeho lístky, které jsou rozemleté na jemný prášek. Tímto způsobem se do těla dostane velké množství podporujících látek. Vybírejte matcha tea v bio kvalitě. Jeho cena je vysoká, ale kompenzuje ji svými léčivými účinky. Matcha tea se sklízí pouze jednou ročně, a to ručně lístek po lístku. Poté se napaří, usuší a naseká. Následně se listy pomalu melou pomocí žulových kamenů na jemný prášek.

Detoxikace s nápojem z matcha tea

Proč matcha tea?

S pravidelnou konzumací matcha tea zhubnete a dodáte tělu množství antioxidantů. Pro denní dávku antioxidantů vám vystačí dva šálky tohoto čaje. Zlepší duševní bdělost, podpoří metabolismus, sníží krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Zvláštní příprava matcha tea

Pokud si připravujete čistý matcha tea, použijte dvě vrchovaté čajové lžičky matcha a nasypte do čajové nádoby, kam se vlije horká voda (75 stupňů). Vše se šlehá speciální bambusovou metličkou. Vzniká zelená řídce napěněná kaše, která po chvíli zhoustne, jelikož nabobtnají namleté čajové lístky. Takto připravený čaj je výborný a má jedinečnou chuť.

Detoxikace s nápojem z matcha tea

O Daniela

Shlédněte také

Jak vytvarovat bříško?

Potřebujete dát svému bříšku plochý tvar, nebo jej dostat po porodu znovu do formy? Zkuste …