Home / Hubnutí / Celerová šťáva: Přináší cenné účinky, nebo se jedná jen o módní hit?

Celerová šťáva: Přináší cenné účinky, nebo se jedná jen o módní hit?

O celerové šťávě se v posledních několika měsících hojně mluví. Mnoho známých příznivců zdravého stravování se pouští do jejího pití. Dokážete si představit, že byste šťávu z  řapíkatého celeru zvládli vypít? Věříte jejím účinkům, nebo si myslíte, že jde jen o další módní trend v oblasti zdravého stravování?

Zdraví a řapíkatý celer

Internet a sociální sítě se zaplnily zprávami o zázračných účincích šťávy z řapíkatého celeru. Podle nich se v ní ukrývá velká síla, která vás dokáže zbavit psychických problémů, ale také rakoviny. Jak je to však se zdravotními účinky řapíkatého celeru, ze kterého se šťáva připravuje? Řapíkatý celer přináší vašemu tělu příznivé flavonoidy, obsahuje také notnou dávku vlákniny, vitamínu C, K, ale také draslíku a aminokyselin. Šťáva z řapíkatého celeru je také dietní záležitostí, jelikož na 1 nať celeru obsahuje asi jen tři kalorie, přitom vás díky obsahu vlákniny dobře zasytí. Myslete však na to, že při přípravě šťávy se kalorie koncentrují, šálek celerové šťávy tak obsahuje již v průměru 42 kalorií. Lepší je tedy popřemýšlet o konzumaci samotné čerstvé zeleniny a zařadit ji do vašeho jídelníčku.

Celerová šťáva: Přináší cenné účinky, nebo se jedná jen o módní hit?

Účinky celerové šťávy

Díky obsahu minerálů se o celerové šťávě hovoří jako o iontovém nápoji, který pomůže i při kocovině či revmatismu. Je také skvělým hydratačním nápojem. Hodí se tedy jako zdravá možnost pro sportovce, kteří potřebují tělo hydratovat a hlídat si příjem minerálních látek. Řapíkatý celer je bohatý na dusičnany, které podporují zdraví krevních cév, zvyšuje krevní oběh a snižuje krevní tlak.

Je šťáva opravdu tak zdravá?

Pravdou je, že v řapíkatém celeru se skrývá mnoho zdravých látek, ale důkazy o tom, že by měla šťáva z řapíkatého celeru extra účinky, zatím nejsou. Postačí vám, když čerstvý řapíkatý celer zařadíte do své stravy či ho budete večer přikusovat u televize, místo abyste mlsali oříšky či jiné dobroty.

O Daniela

Shlédněte také

4 velké chyby, kterých se můžete snadno dopustit při hubnutí po porodu

4 velké chyby, kterých se můžete snadno dopustit při hubnutí po porodu

Kam se poděla štíhlá postava, kterou jste se chlubila před tím, než vám narostlo těhotenské …