Home / Tipy / Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Jistě jste již slyšeli o vodě z mladého kokosu či se ve svém supermarketu setkali s podivně vyhlížejícím kokosem. Voda z mladého kokosu se v posledních několika měsících stala nesmírně populární. Hlavním důvodem je obsah minerálních látek, které především sportovci potřebují doplnit. Kromě toho kokosová voda dokonale hydratuje a skvěle chutná. 

Mladý kokos

Kokosová voda pochází z mladého kokosu, tedy kokosu, který je sklízen mírně nedozrálý, přibližně 6 měsíců starý. Kokosová voda nemá nic společného s kokosovým mlékem, které se vyrábí z kokosové dužiny a je tučné. Kokosová voda je produktem, který najdeme uprostřed mladého kokosu. Je to vlastně filtrovaná voda, která prošla všemi vlákny palmy a uchovává se uvnitř kokosu.

Zdroj vitamínů a minerálů

Kokosová voda je skvělým zdrojem minerálních látek a některých vitamínů. Je vhodná pro sportovce, kteří běžně užívají komerčně vyráběné iontové nápoje. Zkuste místo nich zvolit vodu z mladého kokosu, která hydratuje organismus a do těla dostává dávku minerálních látek. Kokosová voda je navíc naprosto přírodní bez barviv a ochucovadel.

Voda z mladého kokosu jako iontový nápoj vhodný pro všechny sportovce

Nutriční hodnoty

V kokosové vodě jsou hojně zastoupeny minerální látky, draslík, vápník, hořčík a sodík. Říká se jim elektrolyty, jelikož přenáší elektrický nápoj v tělních tekutinách. Sportovci při fyzické námaze vylučují z těla tyto látky a tělo potřebuje hydratovat a znovu doplnit elektrolyty. Kokosová voda dále obsahuje všechny vitamíny ze skupiny B, kromě vitamínu B6 a B12, kyselinu laurovou, cytokininy a vitamín C. Zvláště cytokininy působí proti stárnutí buněk a tkání v těle. Působí též jako ochrana před vznikem rakoviny v těle.

Kde kokosovou vodu sehnat?

V mnoha supermarketech dnes již seženete mladé kokosové ořechy, ze kterých můžete vodu přímo pít. Na trhu jsou však i balené kokosové vody, které jsou skladnější a můžete si je vzít všude sebou. Pozor u nich však na složení, aby nebyly ochucovány, doslazovány a neobsahovaly zbytečné látky, které přírodní kokosová voda neobsahuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Na jaře dopřáváme očistu zpravidla celé domácnosti a šatníku. Třídíme, uklízíme, myjeme okna, ale mnohdy …