Home / Pohyb / Jak by měla vypadat správná regenerace vašeho organismu po cvičení?

Jak by měla vypadat správná regenerace vašeho organismu po cvičení?

Máte za sebou náročný trénink či dokonce několikadenní velkou fyzickou námahu? V takovém případě byste neměli zapomínat na dostatečnou regeneraci organismu. Po námaze by měl přijít odpočinek, který si vaše tělo zaslouží, dokonce vyžaduje! Jak správně regenerovat a co se může stát pokud regeneraci zanedbáte, se dozvíte v dnešním článku. 

Nutná regenerace

Váš organismus se stálou námahou unavuje a tělo vyžaduje odpočinek a čas na dostatečnou regeneraci. Při zanedbávání regenerace můžete svému tělu zbytečně ublížit. Takovéto nepřiměřené zatěžování vašeho organismu může vést až ke kolapsu a ničení orgánů. Dejte svému tělu čas a nechte ho odpočinout a podpořte regeneraci zdravým jídelníčkem.

Proces regenerace

Regenerační proces ve vašem těle probíhá minimálně po dobu dvou dnů po náročném tréninku. Pokud tělo zatěžujete opravdu silným tréninkem měli byste mu dát následně čas na to, aby znovu nabralo ztracené síly. Snažte se při dalším tréninku zatěžovat jiné partie.

Jak by měla vypadat správná regenerace vašeho organismu po cvičení?

Jídelníček

Velkou roli při regeneraci hraje také to, co jíte. Důležité je dbát na složení stravy, podporovat regeneraci doplňky stravy. Zdravá strava je základem správné regenerace. Dokážete si představit, že se vaše tělo regenerovalo jen z bílého pečiva a tučného masa?

Jak regenerovat?

V regeneraci vám pomohou fyzioterapeuté a maséři. Pokud jste aktivními sportovci a pravidelně trénujete své svalstvo či kondici, zasloužíte si také sportovní masáže. Díky nim dochází k uvolnění namáhaných svalových partií. Další skvělou možností, jak regenerovat, je zajít do sauny, ve které si odpočinete a vaše tělo se uvolní. Pomoci vám může i domácí horká koupel s bylinami, které uvolňují svalové napětí. Dalším důležitým bodem regenerace je spánek, který by měl být alespoň 6-8 hodin denně, i když je to u každé osoby velmi individuální. Posledním důležitým bodem regenerace je preventivní odpočinek, díky kterému bude vaše tělo stále fit a vy plní energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Koberce mají i v moderní domácnosti své místo a opodstatnění

V dřívějších dobách se téměř nenašla česká domácnost, v níž by alespoň v jedné místnosti …