Home / Hubnutí / Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Jistě sami víte, že pokud se snažíte zhubnout, ale i pokud jste zastánci zdravého životního stylu, je důležité pravidelně jíst, to znamená dopřávat si mimo snídaně, oběda a večeře také svačiny. Tím pádem byste měli za den mít nejméně 5 pokrmů. Svačinky by to však měli být zdravé, aby vám dodali dostatek vyvážené energie a nebyly zbytečné tučné. Podívejte se dnes s námi na zdravé svačiny a zařaďte je do svého redukčního jídelníčku.

Dopolední svačinky

Dopoledne nevadí, když si dopřejete sladké svačinky, jejichž základem je ovoce.

Borůvky, jahody, višně s tvarohem

Tato svačina vám dodá energii, ale nepřiberete po ní. Zvolit můžete tvaroh odtučněný či ho nahradit bílým jogurtem. Jahody či borůvky nemají vysokou kalorickou hodnotu a jsou chutné, pokud se předem rozmačkají s trochou medu a jogurt či tvaroh si s nimi polijete. Přidat můžete také trochu ořechů.

Ovocné smoothie

Velkým hitem jsou nyní smoothie. I ta jsou pro vás vhodná, jelikož si je můžete připravit čistě z ovoce, s nízkotučným mlékem či jogurtem a přidávat do nich můžete ořechy i semínka. Připravte si banánové, jahodové, borůvkové, malinové či ostružinové smoothie jako dopolední svačinku.

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondiciOvocný salát

Rychlou, zdravou a především nízkokalorickou volbou je také ovocný salát. Z jablek, banánu, kiwi, trochy pomeranče, zrníček z granátového jablka vykouzlíte chutnou svačinu.Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Odpolední svačinky

Hummus s mrkví a řapíkatým celerem

Velkou dobrotou je také domácí (i kupovaný) hummus, ke kterému si pokrájíte mrkev a řapíkatý celer.

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondiciVejce

Vhodná jsou pro vás také vařená vajíčka na tvrdo, která doplníte o libovolnou zeleninu. Můžete si je také nakrájet na knackebrot pomazaný trochou lučiny.

Rajčata s olivovým olejem a feta sýrem

Fetta sýr je výborný s rajčaty, trochou olivového oleje a bazalky. Feta sýr můžete nahradit také mozzarellou, pozor však na její energetickou hodnotu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Na jaře dopřáváme očistu zpravidla celé domácnosti a šatníku. Třídíme, uklízíme, myjeme okna, ale mnohdy …