Home / Hubnutí / Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Jistě sami víte, že pokud se snažíte zhubnout, ale i pokud jste zastánci zdravého životního stylu, je důležité pravidelně jíst, to znamená dopřávat si mimo snídaně, oběda a večeře také svačiny. Tím pádem byste měli za den mít nejméně 5 pokrmů. Svačinky by to však měli být zdravé, aby vám dodali dostatek vyvážené energie a nebyly zbytečné tučné. Podívejte se dnes s námi na zdravé svačiny a zařaďte je do svého redukčního jídelníčku.

Dopolední svačinky

Dopoledne nevadí, když si dopřejete sladké svačinky, jejichž základem je ovoce.

Borůvky, jahody, višně s tvarohem

Tato svačina vám dodá energii, ale nepřiberete po ní. Zvolit můžete tvaroh odtučněný či ho nahradit bílým jogurtem. Jahody či borůvky nemají vysokou kalorickou hodnotu a jsou chutné, pokud se předem rozmačkají s trochou medu a jogurt či tvaroh si s nimi polijete. Přidat můžete také trochu ořechů.

Ovocné smoothie

Velkým hitem jsou nyní smoothie. I ta jsou pro vás vhodná, jelikož si je můžete připravit čistě z ovoce, s nízkotučným mlékem či jogurtem a přidávat do nich můžete ořechy i semínka. Připravte si banánové, jahodové, borůvkové, malinové či ostružinové smoothie jako dopolední svačinku.

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondiciOvocný salát

Rychlou, zdravou a především nízkokalorickou volbou je také ovocný salát. Z jablek, banánu, kiwi, trochy pomeranče, zrníček z granátového jablka vykouzlíte chutnou svačinu.Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondici

Odpolední svačinky

Hummus s mrkví a řapíkatým celerem

Velkou dobrotou je také domácí (i kupovaný) hummus, ke kterému si pokrájíte mrkev a řapíkatý celer.

Tipy na zdravé svačinky, které vás udrží v kondiciVejce

Vhodná jsou pro vás také vařená vajíčka na tvrdo, která doplníte o libovolnou zeleninu. Můžete si je také nakrájet na knackebrot pomazaný trochou lučiny.

Rajčata s olivovým olejem a feta sýrem

Fetta sýr je výborný s rajčaty, trochou olivového oleje a bazalky. Feta sýr můžete nahradit také mozzarellou, pozor však na její energetickou hodnotu.

O Daniela

Shlédněte také

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Správné trávení je základ aneb jaké potraviny jsou bohaté na obsah trávicích enzymů

Trávení je nesmírně důležité pro zdravý chod celého organismu. Bez správného trávení a zdravého trávicího …