Home / Hubnutí / Plavková sezona se blíží aneb 5 tipů, které vám pomohou rychleji zhubnout

Plavková sezona se blíží aneb 5 tipů, které vám pomohou rychleji zhubnout

Děsíte se při pohledu na plavky ve vaší skříni? Nemáte ani pomyšlení na to, že byste vyrazili k vodě? Přestaňte se děsit vašeho těla. Pokud nejste se svou postavou spokojeni, začněte se změnou. Vyzkoušejte 5 rad, které vám pomohou rychleji zhubnout. 

Rostlinná strava

První změna by se měla týkat vašeho jídelníčku. Začnete tím, že si určíte minimálně dva dny v týdnu, kdy nebudete jíst maso, ale pouze rostlinnou stravu. Zelenina všeobecně obsahuje méně kalorií, je pro naše tělo nesmírně důležitá a my na její dostatečnou konzumaci často zapomínáme. Zapojte proto do vašeho týdne rostlinné dny, které vaší stravu odlehčí.

Hydratace

Dostatečně pijte! Často platí, že hlad je jen převlečená žízeň. Organismus potřebuje pravidelně hydratovat, vždy podle náročnosti daného dne. Nezapomínejte proto na pravidelný pitný režim, budete se cítit sytější a méně vás budou lákat nejrůznější chutě.

Plavková sezona se blíží aneb 5 tipů, které vám pomohou rychleji zhubnout

Pozor na cukry!

Dbejte na to, aby byla vaše strava bohatá na bílkoviny (ryby, méně tučné maso, luštěniny atd.) a snažte se omezit konzumaci cukrů, které jsou dnes schovány takřka ve všech průmyslově zpracovaných potravinách. Cukr je pro nás mnohdy mnohem větším problémem než konzumace tučných potravin.

Pravidelný pohyb

Nejdůležitějším bodem je však pohyb. Dopřejte si před plavkovou sezónou dostatek pohybu. Jinak to bohužel nepůjde. Zařaďte do svého týdenního režimu pravidelné cvičení či začněte do práce chodit pěšky. Pohyb je tím, co nás udržuje v kondici, zdravými a štíhlými. Uvidíte sami, co s vámi týden s pravidelným pohybem udělá.

Plavková sezona se blíží aneb 5 tipů, které vám pomohou rychleji zhubnout

Zbavte se zlozvyků

Nesmíme zapomenout zmínit ani zlozvyky. Nadměrné pití alkoholu, kouření či pravidelné sezení u televizní obrazovky není ničím, co by vašemu zdraví prospívalo. Omezte pití alkoholu na dvě skleničky vína za týden, s kouřením raději přestaňte a místo sezení u televize si dopřejte raději procházku či kvalitní četbu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Jak na jarní očistu organismu? Snažte se vyvarovat těmto chybám

Na jaře dopřáváme očistu zpravidla celé domácnosti a šatníku. Třídíme, uklízíme, myjeme okna, ale mnohdy …