Home / Kavárna / Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Bojíte se pavouků, děsí vás stísněné prostory nebo se vám klepou nohy při procházce na rozhlednu? Pokud ano, pravděpodobně trpíte jednou z mnoha fobií, které jsou typické pro ženy. Nejčastěji se totiž vyskytují u nich, ale ani muži jim nejsou ušetřeni.

Strach z pavouků

Odborným názvem arachnofobie se považuje za nejčastější fobii žen. Při pohledu na pavouka žena dostává silný strach, cítí úzkost a nepříjemný pocit. Mohou vám vadit pouze pavouci, existují však lidé, které vyděsí i pohled na samotnou pavučinu.

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

Strach z výšek

Akrofobie se projeví kdykoliv se člověk trpící touto fobií objeví na vyvýšeným místě. Začne se projevovat silná panika či velmi nepříjemný pocit a chvění v nohách a postupně v celém těle. Může se dokonce stát, že člověku naprosto ztuhnou nohy a nemůže se pohnout. Může se také stát nebezpečný sobě i svému okolí.

Strach z projevu na veřejnosti

Mnoho žen také trpí strachem z mluvení a projevu na veřejnosti. Tuto fóbii nazýváme jako glossofobii. Tento strach pramení z nedostatku sebevědomí. Žena má strach, že se na veřejnosti ztrapní, něco se jí nepovede a raději se projevu vyhne. Tato fobie mnoha ženám znepříjemňuje život, zvláště v pracovním a školním životě. Věřte si a nebojte se promluvit veřejně.

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy

 

Klaustrofobie

Podobně jako arachnofobie je velmi častou fobií u žen klaustrofobie, tedy strach z malých a stísněných prostor. Tou rozhodně netrpí jen ženy, ale také muži se ve stísněných prostorách necítí dobře. Klaustrofobie se nejčastěji projevuje ve výtahu či malé koupelně.

Achluofobie

Bojíte se tmy? Tento strach je poměrně častý, ale naprosto neopodstatněný. Své kořeny má většinou v dětství člověka, který se tmy bál z určitých důvodů (zlobení starším sourozencem, vyhrožováním rodičů). Tuto fóbii lze vcelku jednoduše vyléčit.

Nejčastější fobie, kterými trpí právě ženy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Mají obézní ženy sexuální život?

Mají obézní ženy sexuální život?

Obezita není nebezpečná jen pro naše zdraví, ale i pro erotický život. Podle amerických vědců …