Home / Hubnutí / Jaké zdravotní výhody vám přináší pravidelná návštěva sauny?

Jaké zdravotní výhody vám přináší pravidelná návštěva sauny?

Navštěvujete pravidelně saunu? Pokud ne, možná vás tento článek inspirujeme k budoucí návštěvě. Saunování bylo oblíbené již za dob starých Římanů a dopřáváme si ho stále i v dnešních dnech. Návštěva sauny by neměla být ničím výjimečným a zvláště v zimních obdobích je v našich podmínkách velmi ozdravnou. Nejenže uvolňuje vaše tělo, ale účinně regeneruje a podporuje zdraví vašeho organismu. Zkuste tuto příjemnou prevenci zařadit do vašeho harmonogramu i vy. 

Je libo saunu?

Kořeny saunování sahají až do starověkého Říma, kde používali vyhřívaných podlah, aby podpořili zdravotní účinky v lázních. Změny termoregulace totiž mohou být velmi přínosnými pro váš zdravotní stav. Saunování probíhá v sauně, dřevěné místnosti, kde se teplota drží mezi 80-100 stupni Celsia. Je zde velmi nízká vlhkost vzduchu a po pobytu v sauně by mělo následovat ochlazení v ledovém bazénku či ve sprše. Nejpohodlnější variantou je mít saunu přímo ve svém domě a zvláště v zimních měsících si dopřát ochlazení ve sněhu či venkovním bazénu.

Sauna a zdravotní výhody

Pravidelné saunování má vliv nejen na vaši tělesnou, ale také duševní stránku, tedy na celkové zdraví. Horko v sauně totiž stimuluje váš nervový systém, přináší uvolnění, detoxikaci, prokrvení celého organismu a má také pozitivní vliv na vaši imunitu. Další vliv saunování se týká vaší pleti, která je po prožité sauně vláčná, zbavena toxinů a dokonale prokrvená.

Jaké zdravotní výhody vám přináší pravidelná návštěva sauny?

Proč si dopřávat pravidelnou saunu?

Jak už jsme zmínili, pravidelné saunování zbavuje vaše tělo toxinů a pomáhá vylučování olova a niklu, hydratuje vaši pokožku, přináší relaxaci a uvolnění, podporuje regeneraci a bojuje preventivně proti projevům stárnutí. Saunu byste si měli dopřávat v ideálním případě jednou týdně. Vyhýbat se saunování by se měli především lidé s akutním onemocněním, přenosným kožním onemocněním a infekčním onemocněním. Nemocní lidé by tedy neměli riskovat své zdraví pobytem v sauně. Sauna může být také nevhodná pro osoby, kterým často kolísá krevní tlak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Daniela

Shlédněte také

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jarní detox organismu! Jak na něj?

Jaro už je v plném proudu. S jarem přichází nejen sluneční paprsky, lepší nálada a …